13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۹ ۱۲:۲۷:۲۳
کد مطلب:  757962
مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش در شیراز تاکید کرد:
تلاش ما توسعه کلاس تربیت بدنی در مدارس ابتدایی است / لزوم توجه به اثربخشی و توسعه کیفی ورزش در مدارس

مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت: استراتژی های درس تربیت بدنی اول آموزش و تقویت گروه های آموزشی و سپس نظارت بر مبنای راهنمایی در اجرای هرچه بهتر و کیفیت بخشی بیشتر درس تربیت بدنی است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، محمد جعفری در جمع معاونین پرورشی و تربیت بدنی، کارشناس مسوولان و کارشناسان و مدیران مجتمع های ورزشی نواحی چهارگانه شیراز ، با بیان اینکه در حال‌حاضر باید بر روی اثربخشی درس تربیت بدنی تمرکز کنیم، گفت: ما به دنبال توسعه کلاس تربیت بدنی در مدارس بویژه مقطع ابتدایی هستیم.

 مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش افزود: توسعه فضاهای ورزشی مدارس از برنامه‌های اصلی ما به شمار می‌روند.

وی با  طرح مدل مفهومی برنامه های تربیت بدنی در جهت همسو شدن با چشم اندازهای سند تحول بنیادین ، استراتژی های درس تربیت بدنی را اعلام و بر لزوم آموزش و تقویت گروه های آموزشی و سپس نظارت بر مبنای راهنمایی در اجرای هرچه بهتر و کیفیت بخش تر درس تربیت بدنی تاکید کرد.

جعفری حضور افراد مختلف در جایگاه هایی مانند دبیر تربیت بدنی،مدیر مجتمع های ورزشی و کارشناسان ادارات را به عنوان مکمل یکدیگر در اجرای فعالیت های درس تبیت بدنی عنوان کرد و گفت:در این زمینه عنصر دانش آموزان  و مربی ورزش در مدارس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اهمیت مسابقات ورزشی بر ارتقای توانمندی دانش آموزان ، گفت: آگاهی ، خودباوری ، مشارکت جویی و برخورداری از سواد حرکتی ، لازمه ی یک تیم موفق است .

وی در توصیه به متولیان امر تربیت بدنی در مدارس استان، گفت:  باید تمامی دانش آموزان تحت پوشش بیمه حوادث بوده و معلمین نیز علاوه بر بیمه مسئولیت مدنی؛ بیمه مسئولیت حرفه ای نیز داشته باشند.

جعفری با بیان اینکه تربیت بدنی در آموزش و پرورش در حال‌حاضر مسیر اصلی خود را پیدا کرده است، افزود: کوشش‌های سالهای گذشته مدیران و معلمان تربیت بدنی ،اکنون به بار نشسته است و ذینفعان ورزش علاوه بر بعد قهرمانی به بعد سلامتی و پیشگیری از بیماریها و حرکات اصلاحی نیز روی آورده اند  و در حال‌حاضر باید بر روی اثربخشی و توسعه کیفی ورزش بیشتر تمرکز کنیم.

رئیس اداره تربیت بدنی  فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش فارس نیز، گفت: استان فارس سرشار از پتانسیل و ظرفیت هایی متخصص و فعال و علاقمند به عنوان دبیران تربیت بدنی می باشد.

آیت دهقان گفت: باید برای ایجاد انگیزه بیشتر در دبیران تربیت بدنی، آموزش آنها را براساس تجهیزات، نیروی انسانی و محتوای درس تربیت بدنی برنامه ریزی کرد تا آنها نیز طرح و برنامه ی درسی خود را در جهت تربیت بدنی  کیفیت محور؛ مدرسه محور؛ تخصص محور؛ اخلاق محور؛ مشارکت محور و فراگیر محور پی ریزی کنند.

به اشتراک بگذارید :