10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۹ ۱۱:۵۵:۲۰
کد مطلب:  757898
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در جمع روسای شوراهای هماهنگی موسسان مدارس غیر دولتی استان تاکید کرد:
لزوم تسهیل شرایط حضور بخش خصوصی در عرصه تعلیم و تربیت توسط آموزش و پرورش

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: وظیفه ما به عنوان متولیان امر تعلیم و تربیت ،تسهیل شرایط حضور بخش غیر دولتی در آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،دکتر علی عسکر نجفی در جمع روسای شوراهای هماهنگی موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی مناطق و شهرستان های فارس، گفت: مدارس و مراکز غیر دولتی نقش مهمی در جریان تعلیم و تربیت و ارتقاء کیفیت و افزایش سطح خدمت رسانی به مردم در حوزه آموزش و پرورش دارند.

وی گفت: آموزش و پرورش هم اکنون با مشکلات زیادی مواجه است و برای غلبه بر این مشکلات ناگزیر از استفاده از توانمندی بخش خصوصی در اداره امور مدارس هستیم و حضور بخش غیر دولتی در این عرصه ،فرصت و غنیمتی است برای آموزش و پرورش .

نجفی با بیان اینکه "بخش عمده ای از وظایف دولت در حوزه آموزش و پرورش را می توان به بخش غیر دولتی واگذار کرد"  گفت: نگاه حاکمیت به حضور بخش غیر دولتی در آموزش و پرورش مثبت است و نشانه های این نگاه، افزایش کمی مدارس غیر دولتی و حضور دانش آموزان در این مدارس است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس همچنین با اشاره به برنامه ششم توسعه مبنی بر جذب 15 درصد از دانش آموزان در بخش غیر دولتی ، گفت: حضور بخش خصوصی در حوزه آموزش و پرورش قابل تقدیر است و در فارس نیز این حضور بسیار چشمگیر است ،به نحوی که هم اکنون میزان مشارکت بخش غیر دولتی در آموزش و پرورش استان از میانگین کشوری بالاتر است .

وی با تقدیر از موقعیت شناسی خوب موسسان مدر اس غیر دولتی در ورود به عرصه تعلیم و تربیت، گفت:  حضور خیرین در آموزش و پرورش فارس هیچگاه کمرنگ نشده ،به نحوی که حدود نیمی از کلاس های درس ما در استان توسط خیرین ساخته شده و اینها برکاتی است که آموزش و پرورش از آن بهره گرفته و ما نیز به عنوان متولیان امر تعلیم و تربیت وظیفه داریم تا زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی را تسهیل کنیم.

نجفی در توصیه به موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی استان  ،بر لزوم مناسب سازی هر چه بهتر فضای آموزشی مورد استفاده در مدارس غیر دولتی و دقت نظر در گزینش و بکارگیری نیروهای شاغل در این مدارس ، گفت: نیروی انسانی شاه کلید موفقیت و اعتبار مدارس است و لازم است در انتخاب نیروی انسانی با حساسیت بیشتر ورود کرد .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اهداف تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ،گفت: این سند با هدف تقویت همه ابعاد وجودی دانش آموزان تدوین شده و به دنبال تربیت انسان هایی توانمند در عرصه های مختلف می باشد و ایجاد نشاط و پویایی در مدارس است ، چرا که بدون نشاط و پویایی یادگیری درست نیز روی نمی دهد.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکتهای مردمی آموزش و پروش فارس نیز با تاکید بر ضرورت مشارکت بخش خصوصی در اداره امور مدارس ، گفت: در ادوار مختلف نگاه به مشارکت بخش خصوصی در امر تعلیم و تربیت متفاوت بوده که موجب ضعف و قوت این حوزه در دوران مختلف شده است.

رسول قانونی گفت: هم اکنون این نگاه مثبت است و تلاش می شود تا با تقویت حضور بخش خصوصی در همکای با آموزش و پرورش، زمینه تقویت نظام تعلیم و تربیت فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه " آموزش و پرورش خانواده بزرگی است که بخشی از آن توسط بخش غیر دولتی مدیریت می شود"گفت: نگاه مدیر کل آموزش و پرورش فارس به این موضوع ،نگاهی تسهیل کننده است و تلاش ما نیز این است تا با بهره گیری از ظرفیت های مردمی، به روند آموزش و پرورش در مدارس کمک شود.

به اشتراک بگذارید :