3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ ۱۱:۵۰:۱۶
کد مطلب:  755950
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست بهبود کیفیت و امتحانات سوادآموزی:
افراد بی سواد توان جامعه را در فرهنگ پذیری می کاهند

روز گذشته، نشست بهبود کیفیت و امتحانات سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن شورای یک این اداره کل برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سعید شهریاری معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ، اظهار داشت : از همه ظرفیت ها در ارائه خدمات سوادآموزی باید استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه افراد بی سواد توان جامعه را در فرهنگ پذیری می کاهند، تاکید کرد: جذب افراد بی سواد در جامعه و آموختن به آنان سبب هم افزایی در جامعه می شود.

شهریاری ، بی سوادی را یکی از موانع اصلی پیشرفت و توسعه جامعه دانست و افزود: از دیگر آثار بی سوادی عدم تطبیق پذیری فرزندان آنان با دیگر اقشار جامعه است .

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، با اشاره به نزدیک شدن به هفته سوادآموزی ، تصریح کرد: تقویت مراکز یادگیری محلی، برگزاری مسابقه پرسش مهر ریاست جمهوری ویژه سوادآموزان ،ارائه فعالیت های معاونت سوادآموزی و برگزاری مسابقه ویژه همکاران فرهنگی از جمله فعالیت های این اداره کل در هفته سوادآموزی خواهد بود.

 

گفتنی است در این نشست دیگر اعضا نیز به بیان نقطه نظرات خود وبررسی راهکارهای رسیدن به جذب حداکثری بی سوادان در سطح جامعه پرداختند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :