24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ ۰۹:۰۰:۱۹
کد مطلب:  755647
سازمان آموزش و پرورش استثنایی تاکید کرد:
ادامه روند اجرای طرح خدمات حمایتی کودکان ودانش آموزان با نیازهای ویژه

سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور بر ادامه روند اجرای طرح خدمات حمایتی تاکید و اعلام کرد: مدارس استثنایی سراسر کشور که متقاضی استفاده از خدمات حمایتی هستند مدارک را جمع آوری نموده و از طریق سامانه جامع بهداشت مدارس به این سازمان ارسال کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور برای چهارمین سال پیاپی، خدمات حمایتی ویژه ای به تمامی کودکان ودانش آموزان استثنایی واجد شرایط ارائه می نماید.  یکی از اهداف اجرای این طرح ،ایجاد فرصت های برابر آموزشی برای کودکان و دانش آموزان استثنایی است.

 

کودکان و دانش آموزان با نیاز های ویژه در زمینه جراحی کاشت حلزون شنوایی/ تعمیر یا تعویض قطعات پروتز کاشت حلزون ، داروهای مستمر، بستری و بیمارستانی، پاراکلینیک، خدمات مداخله ای و ابزار توان بخشی و دندانپزشکی کمک هزینه دریافت می نمایند .

 

فرایند دریافت خدمات و کمک هزینه به این صورت است که اولیای دانش آموزان ، مدارک و فاکتور های معتبر  خود را به مدرسه ی محل تحصیل ارائه می دهند و پس از بارگذاری مدارک اسکن شده توسط مدیر مدرسه در سامانه جامع بهداشت مدارس استثنایی ، مدارک  درکارگروه اجرایی خدمات حمایتی سازمان ، مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید ، مبالغ به حساب دانش آموزان واریز می گردد.

 

گفتنی است؛ تا کنون نزدیک به 2000 پرونده در سامانه بارگذاری شده و حدود 900 پرونده در کارگروه مورد  بررسی قرار گرفته است. این طرح تا پایان سال جاری ادامه دارد و از ادارات آموزش و پرورش استثنایی استان ها انتظار می رود با اطلاع رسانی به مدارس ، ضمن رعایت عدالت و فراهم کردن  فرصت های برابر در بین مدارس و دانش آموزان استان  هرچه سریعتر نسبت به ارسال مدارک اقدام نمایند.

به اشتراک بگذارید :