1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ ۰۹:۰۷:۲۳
کد مطلب:  754663
در سالن شورای یک اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد،
نشست ستاد استانی پرسش مهر نوزدهم رییس جمهور

نشست ستاد استانی پرسش مهر نوزدهم رییس جمهور با حضور اعضای شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و روسای ادارات معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، در سالن شماره یک اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در این جلسه اعضای ستاد گزارشی از عملکرد استان در اجرای صحیح برنامه های تنظیم شده در مورد پرسش مهر نوزدهم رئیس جمهور ارائه دادند.

بر اساس این گزارش ،انعقاد قرار داد با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای همکاری پیرامون آموزش مهارت های مختلف دانش آموزان دبیرستانی، ترویج فرهنگ مهارت آموزی در رشته های مختلف تحصیلی، و همچنین پیگیری و ثبت دقیق شرکت کنندگان در سامانه پرسش مهر نوزدهم از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.

در ادامه پیشنهاد شد که برای اهدای جوایز برگزیدگان نیز تلاش شود از آثار هنری دانش آموزان هنرمند استان که مهارتهای متعدد را فرا گرفته اند استفاده شود.

هر ساله در آغاز سال تحصیلی و در آیین بازگشایی مدارس رئیس جمهور با طرح سوالی از دانش آموزان سراسر کشور می خواهد نسبت به این پرسش پاسخ های خود را در قالب آثار هنری یا مکتوب و... ارائه کنند.

گفتنی است ،رئیس جمهور همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در پرسش مهر امسال از دانش‌آموزان خواست که بگویند تاکنون چه مهارت‌هایی آموخته اند و اینکه آموختن چه مهارت‌هایی برای زندگی‌شان مهم‌تر است.

رئیس‌جمهوری در تکمیل پرسش خود از دانش‌آموزان سراسر کشور سوال کرد: تاکنون چه کسی و کدام معلم به شما در کسب مهارت بیشتر کمک کرده و فکر می‌کنید چه مهارت‌هایی برای زندگی‌تان مهم تر است؟

 

 

به اشتراک بگذارید :