1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ ۱۲:۱۳:۵۱
کد مطلب:  753967
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در همایش پیشگیری از ایدز:
آموزش و پرورش بستر آگاهی بخشی به جامعه است

صبح امروز همایش پیشگیری از ایدز با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران و رابطین سلامت مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران در سالن همایش ولایت این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ؛ محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه این همایش یک برنامه  آموزشی است و باید مباحث کاملا تخصصی در آن مطرح گردد، اظهار داشت: امیدواریم پیام این همایش به مخاطبین اصلی آن ،دانش آموزان و فرهنگیان به عنوان سفیران سلامت جامعه ،برسد و سطح گسترده ای از اجتماع را در برگیرد.

وی با تاکید بر اینکه نگاه غیر تخصصی در آموزش و پرورش شدیدا باید اصلاح شود ، تصریح کرد: آموزش و پرورش بستر آگاهی بخشی در جامعه است .

صیدلو، جهل ، نادانی و ناآگاهی را از مهمترین دلایل قربانی شدن انسان ها در زمینه های مختلف دانست و افزود: خوشبختانه امروز موانع ذهنی جامعه بسیار کاهش یافته است و درمورد  بسیاری از مسائل می توان به راحتی صحبت کرد و سطح آگاهی های جامعه را بالا برد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: یکی از رسالت های آموزش و پرورش تربیت شهروندی سالم ، آگاه و ایمن در برابر آسیب هاست و باید در رسیدن به این هدف عالی تعلیم و تربیت تلاش های بسیاری صورت گیرد.

به اشتراک بگذارید :