1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ ۱۳:۳۸:۳۹
کد مطلب:  753212
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش در شهرستان شهریار
هدف مدارس سمپاد تربیت انسان خردمند و فکور است

صبح امروز بازدید تخصصی مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش به همراه صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،‌مهری رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و پارسا مدیر آموزش و پرورش شهریار از مدارس دارالفنون و فرزانگان شهرستان شهریار برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران به نقل ازشهریار ،مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وظیفه اصلی مدارس سمپاد گفت : با توجه به اینکه وظیفه این مدارس تمرکز روی دانش آموزان با ضریب هوشی بالا است ،‌طبیعتا انتظار بالایی از این دانش اموزان می باشد و مسئولیت ویژه تری به ایشان سپرده خواهد شد .

 وی هدف اصلی در مدارس استعدادهای درخشان را تربیت دانش آموز به یک انسان فکور دانست و گفت : هدف ما در این مدارس تربیت یک انسان فکور ، منتقد و شهروند مسئول است .

مهاجرانی با اشاره به اینکه حتما هدف ما رتبه برتر کنکور نیست ،‌تاکید کرد: کسب مدال المپیاد ارزشمند است ولی آنچه مهمتر است تربیت انسانی است که بتواند به اندازه کافی گفتگو کند و بتواند در برابر مشکلاتش از خود دفاع نماید .

این مقام مسئول با اشاره به آموزش مهارت های زندگی در مدارس سمپاد ، اظهار داشت : در مقطع متوسطه اول دو مهارت در اولویت ، مورد تاکید ما و جزو سیاست های کلی سمپاد می باشد که عبارتند از ، دست ورزی و حفظ سلامت .

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش ادامه داد:هدف از مهارت دست ورزی تقویت مسئولیت پذیری و کار تیمی در افراد است و  هدف از حفظ سلام ،‌سلامت خود ،‌خانواده ،‌جامعه و محیط زیست است و باید روی این موضوعات تمرکز ویژه ای شود .

مهاجرانی با تاکید بر اینکه در مقطع متوسطه دوم نیز باید مهارت های همدلی ، همزبانی ، گفتگو و تاب آوری را تمرین کرد ، اظهار داشت:  در کلاس های درس باید در خصوص این موضوعات بحث و تبادل نظر نمود و مهمترین و عالی ترین مهارت ،‌تفکر است .

وی، با تاکید بر اینکه  باید تفکر نقادی  را به دانش آموز آموخت ؛‌ تصریح کرد: هدف ما در مدارس استعدادهای درخشان تربیت انسان خردمند است ، و در کل تربیت دانش آموز المپیادی ،‌انسان ، مهروز و شاداب است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش  با اشاره به اهمیت وطن دوستی و عشق به میهن  تاکید کرد : در کلاس درس وظیفه داریم در خصوص ایران آباد صحبت کنیم و عشق به وطن را به دانش آموزان بیاموزیم و دانش آموزانی عاشق پرچم و دوستدار کشور تربیت نماییم .

 

وی با اشاره به افزایش امید در مدارس ، خاطرنشان کرد : شما معلمان با توجه به نقش بزرگی که دارید باید بذر امید را در دل دانش آموزان بپاشید و امیدوارانه دانش آموزان را به آینده روشن ترغیب نمایید .

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :