21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ ۱۱:۱۲:۳۲
کد مطلب:  752931
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در دوره دانش افزایی مدرسان آموزش خانواده :
مدیران مدارس اطلاعات خود را در خصوص آسیب های اجتماعی پیرامون مدارس افزایش دهند

دوره دانش افزایی مدرسان آموزش خانواده شهرستان های استان تهران با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، رئیس اداره آموزش و پژوهش اداره کل پزشکی قانونی استان تهران ، رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و مدرسان آموزش خانواده شهرستان های استان تهران در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ،محمد صیدلومدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به رسالت اصلی مدرسان آموزش خانواده در مدارس اظهار داشت : آنچه نیاز است مدرسان خانواده در مدارس انجام دهند این است که کمک کنند تا افراد در مورد روابط خود با دیگران ، اجتماع و طبیعت تفکر کنند ،چرا که  این روابط مدت هاست مخدوش شده است و انسان علیرغم  اطلاعاتی که در دنیای امروز دارد کاملا سرگردان است .

 وی با اشاره به اینکه  در مدارس همه نیازمند آموزش هستند ، تاکید کرد: کادر آموزشی و اجرایی مدرسه با به کار گیری  آموزش ها و اطلاعات لازم در خصوص موارد تربیتی دانش آموزان می توانند فضای پیرامون خود را بهتر مدیریت نمایند .

 صیدلو ادامه داد : اگر مدیر مدرسه نداند در چه فضایی است و دانش آموزان درگیر چه آفت ها و آسیب هایی پیرامون خود هستند ، نمی تواند در مدیریت خود موثر باشد .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان با اشاره به فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی ، تصریح کرد: در دنیای مجازی امروز، مرز بین حقیقت و مجاز گم شده  و همین امر سبب بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی را فراهم آورده است ، لذا باید در این راستا هوشیار بود و آگاهی های لازم را در این زمینه هم به دانش آموزان و هم به اولیای آنان داد.

شایان ذکر است در ادامه جلسه اساتید مجرب روان پزشکی و روان شناسی به آموزش در خصوص دانش افزایی با موضوع پیشگیری از خود کشی و خود آزاری پرداختند .

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :