8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ ۱۰:۴۸:۳۲
کد مطلب:  752877
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور:
۱۷۸ هزار دانش‌آموز استثنایی در کشور درحال تحصیل هستند

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور اظهار کرد: بیش از ۱۷۸ هزار دانش‌آموز استثنایی شامل معلولان، ناشنوایان، نابینایان و کودکان دیرآموز در کشور در حال تحصیل هستند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، به نقل از آنا، مجید قدمی گفت: بیش از ۱۵۱هزار دانش‌آموز معلول در کشور در حال درس خواندن هستند که گروه‌های نابینایان، ناشنوایان و افراد دارای مشکلات ذهنی و اختلال یادگیری را شامل می‌شود.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با اشاره به اینکه آموزش کودکان دیرآموز نیز در دستور کار این سازمان قرار دارد، ادامه داد: در‌حال‌حاضر با ورود این کودکان که بهره هوشی‌شان از سایر بچه‌ها حدود ۱۵نمره کمتر است آمار دانش آموزان در حال تحصیل این سازمان به ۱۷۸هزار نفر می‌رسد که به فراخور نیازشان کتاب‌های خاصی نیز در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی با تأکید براینکه هزینه تحصیل این دانش‌آموزان سه برابر دانش‌آموزان عادی است، در ادامه تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم سیستم را به نحوی پیش ببریم که کودکان با نیازهای ویژه نیز بتوانند در کنار بچه‌های عادی تحصیل کنند.

قدمی با اشاره به اینکه به‌واسطه هزینه زیادی که صرف آموزش این دانش‌آموزان می‌شود باید بتوانند وارد بازار کار شوند، تصریح کرد: باید برای افزایش اعتمادبه‌نفس این گروه از افراد زمینه کار آن‌ها نیز فراهم شود و این موضوع همکاری همه ارگان‌ها را می‌طلبد.

به اشتراک بگذارید :