22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ ۱۳:۱۲:۳۲
کد مطلب:  qJSFieai
استاندار فارس در پیش کنگره شهدای دانش آموز استان تاکید کرد :
هیچ الگویی بالاتر از شهدا برای دانش آموزان نیست

استاندار فارس با بیان اینکه، شهدا صادق هستند و به دیگران ثابت کردند ،به آنچه می گویند ایمان دارند و ایمانشان را به عمل ثابت کردند گفت: هیچ الگویی بالاتر از شهدا برای شما دانش آموزان نیست

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،‌ سید محمدعلی افشانی در مراسم پیش کنگره شهدای دانش آموز که در تالار اجتماعات اداره آموزش و پرورش عشایری در شیراز برگزار شد، گفت: این پیش کنگره تاثیر زیادی روی جوانان و نوجوانان ما خواهد داشت.

 

وی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)، تاکید کرد: آنچه باعث شد فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ماندگار بماند تاسی و پیروی از خاندانی است که رکن اصلی آن حضرت فاطمه (سلام الله علیها) بود.

 

نماینده دولت «تدبیر و امید» در فارس با تاکید بر اینکه بیش از 12 عملیات با رمز و راز یا زهرا (سلام الله علیها) و القاب ایشان انجام شد، اظهار داشت: در طول جنگ رزمندگان به امام حسین (علیه السلام) تاسی کردند و حضرت سیدالشهدا (علیه السلام)، مبنای شهدایی بود که از هستی خود گذشتند تا ما آرامش داشته باشیم.

 

استاندار فارس یادآورشد: شهدا زنجیر اسارت بندگی خودخواهی و خودپرستی را پاره کردند و از هستی خود گذشتند و آنچه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند تا اینکه ما سر بلند زندگی کنیم ،  اکنون باید ببنید رفتن به میدان نبرد چقدر انگیزه ،صداقت و بزرگی می خواهد.

 

وی با تاکید بر اینکه "شهدا صادق بودند و به دیگران ثابت کردند به آنچه می گویند ایمان دارند ، چرا که ایمانشان را به عمل ثابت کردند" اظهار داشت: شهدا الگوی امروز همه ما هستند و از هستی خود گذشتند تا کشوری آزاد و مستقل و همچنین ملتی سربلند در جهان داشته باشیم.

 

مهندس افشانی با بیان اینکه" نباید نقش ایستادگی، مقاومت و بزرگی خانواده شهدا را فراموش کرد"افزود : شهدای ما قله ایثار و جانبازان قله صبر و بردباری را فتح کردند و ملت ما در پیشگاه آنان باید سر تعظیم فرود آورد.

 

وی با اشاره مشکلات  اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان  دوران دفاع مقدس گفت: باید در عمل اثبات کنیم که ملت قدرشناس آنان هستند ، چرا که  هرگاه جامعه به بن بست می رسد، این مشعلی که شهدا روشن کردند مسیر را به ما نمایان می سازند.

 

افشانی با تاکید بر اینکه" هیچ الگویی بالاتر از شهدا برای شما دانش آموزان نیست" افزود: اخلاص معیار سنجش آدمهاست و هر کس به میزانی انسانیت دارد که اخلاص داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :