21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ ۱۶:۵۱:۵۰
کد مطلب:  751686
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
مدرسه محور تمام فعالیت های آموزش و پرورش است

نشست شورای معاونان اداره کل و روسای مناطق آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران در محل دفتر تولیت حرم مطهر و مرکز نشر آثار امام خمینی برگزار شد .

در این نشست که با بازدید از موزه ی آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز شد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و شورای معاونین و مدیران مناطق آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران حضور داشتند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی گفت : ما به عنوان متولیان فرهنگ کشور و کسانی که شهروندان آینده جامعه را تربیت می کنیم باید در آگاهی بخشی جامعه تلاش کنیم .

وی ایجاد فضای تعاملی در آموزش و پرورش رابسیار ضروری دانست و افزود: در فضای تعاملی منافع سازمان در نظر گرفته می شود و منافع شخصی کنار گذاشته می شود .

صیدلو ، با تاکید بر ایجاد فضای گفتگو در بین سطوح مختلف مدیریت در آموزش و پرورش ، تصریح کرد: مدرسه محور تمام فعالیت های آموزش و پرورش است و از این رو مدیران مدارس ما باید از بینش و نگرش کافی در جهت هدایت دانش آموزان برخوردار باشند .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مدیران مدارس باید اختیار عمل داشته باشند تا بتوانند به اجرای طرح های خلاقانه در مدرسه نزدیک شوند ، یاداور شد: طرح هایی که در آن فایده ای در تعلیم و تربیت دانش آموزان ندارد هیچ ضرورت اجرایی در مدارس ندارد.

صیدلو در بخش دیگری از سخنان خود توجه به ظرفیت خیرین نیک اندیش مدرسه ساز را بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد:

خیرین مدرسه ساز و جذب آنان در جهت اهداف تعلیم و تربیت بسیار کمک کننده است و باید از این سرمایه بزرگ مردمی نهایت استفاده را کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم در حسینیه ی جماران و به امامت سید حسن خمینی نماز جماعت برگزار گردید .

به اشتراک بگذارید :