3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ ۰۹:۰۵:۰۰
کد مطلب:  750978
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران :
یکی از اهداف مسابقات قرآنی،فراگیری آن است

صبح امروز آیین تجلیل از منتخبان مسابقات قرآن ،عترت و نماز قطب دو شهرستان‌های استان تهران با حضور معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران به میزبانی ناحیه2بهارستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، به نقل از ناحیه2بهارستان، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران، ضمن تبریک میلاد حضرت عبدالعظیم‌الحسنی(ع) اظهار کرد: امیدواریم از امروز که در آستانه هفته قرآن، عترت و نماز قرار داریم، شاهد حمایت شما قرآنیان در طرح‌های مدرسه ‌محور در مدارس شهرستان‌های تهران باشیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف مسابقات قرآنی،فراگیری آن است ، تاکید کرد:در کنار یادگیری، کشف استعداد هم نیز مورد توجه است  و لذا از کارشناسان و مسئولان قرآنی باید با تمام تلاش خود در این زمینه گام بردارند.

هاشمی با تاکید بر اینکه هدف ما از برگزاری مسابقات قهرمان‌پروری نیست،تصریح کرد:تمامی این‌ برنامه ها بهانه‌ایی است تا مروج قرآن باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران ادامه داد: خدمت‌گذاری برای قرآن زمانی محقق می‌شود که بتوانیم در سطح مدرسه که مبنای فعالیت‌های آموزش و پرورش است، با برنامه ‌تر کار کنیم و شاهد رفتار و گفتار قرآنی در دانش آموزان باشیم؛

وی، نگاه آموزش ‌و پرورش به فعالیت‌های قرآنی  را یک نگاه مبنایی و برخواسته از متن انقلاب دانست و افزود : انقلاب اسلامی ما در مکتب قرآن شکل گرفته و امام خمینی(ره) بزرگترین شاگرد این مکتب و مروج راستینی برای قرآن بودند.

هاشمی تاکید کرد:امروز در سند تحول بنیادین که سند مشخص کننده و بنای حرکت‌های آموزش و پرورش است، مسئله قرآن و تربیت دینی تعریف پیدا کرده است که شش زیرنظام مرتبط با این سند هم آماده شده و هم‌اکنون قابلیت اجرایی دارد.

این مقام مسئول، نگاه اسلام به تربیت،را  تربیت انسان در بعدهای مختلف دانست و افزود: آموزش و پرورش مجری آن در مدارس است.

 معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران  با اشاره به اینکه نگاه اسلام به انسان تک ‌بعدی نیست و انسان را موجودی اجتماعی و حلال مسئله می‌داند، تاکید کرد: انسانی که فقط در یک بعد تکامل پیدا کرده باشد، مد نظر اسلام نیست و از این روست که ما قرآن را کتاب زندگی و دارای برنامه و عترت را نیز نماد و الگوی این تربیت می‌دانیم.

هاشمی در پایان با اشاره به اینکه همه ما سه وظیفه در برابر قرآن داریم ، خاطرنشان کرد: دو وظیفه یادگیری و تلاوت قرآن مقدمه‌ایی برای وظیفه سوم یعنی عمل به قرآن هستند، که با توکل به خداوند می‌توانیم قرآن را در خود متجلی کنیم و در این صورت به جامعه قرآنی نزدیک خواهیم شد‌.

شایان ذکر است در این آئین از حائزان رتبه‌های اول تا سوم مرحله استانی سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی و مسابقات فرهنگیان در سال 97-۹6 مناطق چهاردانگه، اسلامشهر، رباط کریم، بهارستان یک و دو، رباط کریم و شهریار، ملارد و شهر قدس تجلیل شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :