21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ ۱۰:۵۴:۱۳
کد مطلب:  750333
باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی
سازمان آماده ارائه حمایتهای فنی، مالی ,اعتباری لازم برای انجام طرح‌های ابتکاری و شتاب بخشی است.

باقرزاده: سازمان آماده ارائه حمایتهای فنی، مالی ,اعتباری لازم برای انجام طرح‌های ابتکاری و شتاب بخشی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی، بیست و هفتمین شورای معاونین، مدیران کل و مشاوران سازمان نهضت سوادآموزی به ریاست علی باقرزاده معاون وزیر و رئیس این سازمان تشکیل گردید.

این نشست به منظور بررسی مصوبات قبلی، بیان اخبار و تذکرات موجود و همچنین ارائه گزارش دستاوردها، چالش ها و مسایل حوزه سوادآموزی استان اردبیل در 5 سال گذشته تشکیل شد.

باقرزاده بعد از استماع گزارش گنجی معاون سوادآموزی استان اردبیل، ضمن ابراز تشکر و قدردانی از حضور معاون سوادآموزی در سازمان و نحوه ارائه گزارش بیان کرد: گزارش تهیه شده در خصوص دستاوردهای سوادآموزی استان اردبیل علی رغم اینکه آقای گنجی مدت کوتاهی است که مسئولیت حوزه سوادآموزی استان را متقبل شده است بسیار خوب و جامع گویای وقایع و اتفاقات در استان در حوزه سوادآموزی بود.

باقرزاده افزود: در گزارش شاهد بودیم برخی از مناطق و شهرهای استان نظیر پارس آباد دارای نرخ‌های بی‌سوادی بالاتری نسبت به سایر مناطق بود. بنابراین ضروری است که معاونت سوادآموزی استان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و سایر نهادهای پشتیبانی همانند شورای پشتیبانی سوادآموزی استان برای این مناطق طرح‌های ویژه شتاب بخشی سوادآموزی طراحی و اجرا نمایند.

معاون وزیر و رئیس سازمان تاکید کرد: سازمان نهضت سوادآموزی آماده همکاری با استانها در خصوص ارائه حمایتهای فنی، مالی و سایر ملزومات مورد نیاز برای انجام طرح‌های ابتکاری و شتاب بخشی می‌باشد.

گنجی معاون سوادآموزی استان اردبیل نیز در ابتدای جلسه در گزارش دستاوردهای سوادآموزی مبتوع خود با اشاره به نرخ های سوادآموزی استان اردبیل بیان کرد: نرخ باسوادی جمعیت سنی شش ساله و بالاتر در سرشماری سال 95، هشتاد و سه و یک دهم درصد اعلام شده است که در مقایسه با سرشماری سال 1355 قبل از انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی رشد 52 درصدی را نشان می دهد.

وی در زمنیه نرخ سواد در سایر گروه‌های سنی نیز افزود: نرخ سوادآموزی استان در جمعیت گروه سنی 49-10 ساله برابر 93.1 درصد است.

معاون سوادآموزی استان اردبیل محور بعدی گزارش خود را به میزان تحقق حجم های اختصاص داده شده به استان مذکور در سال 95 اختصاص داد و اعلام نمود: استان اردبیل در سال 1395 و در دوره سوادآموزی توانسته است 101 درصد حجم ابلاغی خود را محقق نماید. این وضعیت در دوره‌ی تحکیم و انتقال به ترتیب 101 و 102.6 درصد می باشد.

گنجی افزود: در راستای استفاده از ظرفیت شورای پشتیبانی سوادآموزی استان در 5 سال اخیر بالغ بر 265 جلسه توسط شورای پشتیبانی سوادآموزی استان و مناطق تشکیل شده که ماحصل آن تصویب 1075 مصوبه در زمینه حمایت از فعالیتهای سوادآموزی استان است.

به اشتراک بگذارید :