20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ ۰۸:۴۴:۰۴
کد مطلب:  750115
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در گردهمایی مدیران مدارس شهریار؛
ضرورت ارتباط مستقیم و بلاواسطه مسئولین با مردم

صبح دیروزگردهمایی مدیران مدارس شهرستان شهریار با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، مدیر آموزش و پرورش شهریار و مدیران مدارس در سالن شهید کافی شهریار برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران به نقل از شهریار ، محمد صیدلومدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره  بر حمایت و کمک مدیران مدارس در مسائل آموزش و پرورش ، تاکید کرد :‌کمک شما مدیران دلسوز و توانمند می تواند ما را در خدمت شایسته به مردم این استان هدایت کند .

 وی با تاکید بر ضرورت ارتباط  مستقیم و بلاواسطه مسئولین با مردم ، تصریح کرد:  شنیدن حرف مردم و دغدغه های آنان ، برنامه ریزی دقیق و عملیاتی در پیشبرد اهداف سازمانی را به همراه خواهد داشت.

 صیدلو در ادامه با اشاره به  جمعیت 160هزار دانش آموزی شهرستان  شهریار  به عنوان بزرگترین منطقه آموزشی کشور، گفت:  این شهرستان علی رغم بیشترین مشکلات پیش رو ؛ در سطح مطلوبی در استان قرار دارد ‌که این مهم است با تلاش و سختکوشی تیم مدیریتی آموزش و پرورش شهریار و شما مدیران توانمند محقق نمی گردید.

 مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اصل انسجام و همدلی در کارها ، تاکید کرد : آنچه که در کشور ما و مخصوصا در آموزش و پرورش می تواند حلال مشکلات باشد ، انسجام و همدلی در امور است که مدیر منطقه و حتی مدیر مدرسه می تواند با این پتانسیل مشکلاتش را حل نماید .

 صیدلو با اشاره به وظیفه معلم در کلاس درس ، اظهار داشت : وظیفه ما به عنوان معلم این است تا کمک کنیم دانش اموزان به عنوان شهروندان آینده ، رابطه شان را  با خود ،‌خدای خود ،‌افراد جامعه ،‌دنیا و طبیعت هماهنگ نمایند چرا که اگر این توازن و تعادل در آنها شکل نگیرد سبب تضاد درونی ، استرس و اضطراب خواهد شد .

این مقام مسئول ،شهرستان های استان تهران را با 21 منطقه و حدود 110 هزار اتباع خارجی یکی از استان های خاص در حوزه تعلیم و تربیت کشور دانست و تاکید کرد:  ‌چگونه می توان در استان طرحی داد که دیدگاه 21 منطقه در آن رعایت شده باشد ؟ لذا باید با تفویض اختیار به مدیران مناطق  طرح ها را  در مدارس پیگیری و اجرا نماییم .

به اشتراک بگذارید :