20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ ۱۶:۱۹:۱۶
کد مطلب:  749924
فولادوند درمراسم افتتاح سینما کانون شهید مولایی منطقه یک تهران :
توسعه کانون های فرهنگی و تربیتی اولویت آموزش و پرورش تهران است

سینما کانون شهید مولایی باحضور مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران و فرماندار شمیرانات در منطقه یک افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ، صبح دیروز یکشنبه 18 آذرماه 1397 پس از 6 ماه تلاش گروهی در اداره آموزش و پرورش منطقه 1، اولین سینما کانون این منطقه در شهرستان شمیرانات با حضور فولادوند مدیر کل شهرتهران و شهریور فرماندار شمیرانات درکانون فرهنگی تربیتی رضوان افتتاح شد. در ابتدای جلسه سیدمومن معاون پرورشی منطقه ، درخصوص هدف از تاسیس سینما کانون و نحوه ی اجرای پروژه توضیحاتی به حضار ارائه کرد.سیدمومن با اشاره به سندتحول بنیادین آموزش و پرورش ساحت تربیتی زیبایی شناختی را یکی از ساحت های سند برشمرد و ایجاد محیطی امن برای دانش آموزان جهت پرورش استعدادها و هوش اجتماعی از طریق فیلم و نمایش را از اهداف تاسیس سینماکانون دانست.

 سپس شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات در سخنانی با اشاره به هنر معماری ایرانی و روح بی نظیری که در هنر های مختلف ایرانی ساری و جاری است از این اقدام خوب در شمیرانات تقدیر کرد. فرماندار شمیرانات آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان ، استفاده از فضای مجازی ، استفاده از سرمایه ها و داشته های فرهنگی و هنری و تاسی به مفاخر علمی و فرهنگی را به همگان توصیه کرد. درادامه این جلسه از نماد سینما کانون با حضور مسئولین رونمایی شد.

در ادامه عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ،نیروی انسانی را از مهمترین داشته های جوامع امروزی دانست .فولادوند نیروی انسانی را مرکز توسعه هرجامعه و نقطه تحول برشمرد.

مدیر کل شهر تهران توسعه بدون توسعه آموزش و پرورش را توسعه کاذب برشمرد که نمی تواند جامعه را به هدف اصلی اش برساند.

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران  با اشاره به نگارش سند تحول آموزش و پرورش که از اسنادبالادستی می باشد یکی از مهمترین موانع اجرای کامل سند تحول را پیش بینی نشدن منابع مالی و آماده نشدن کامل زیرساخت های آن دانست.

وی اعلام کرد با توجه به تمام محدودیت ها آموزش و پرورش آرام آرام در راستای اجرایی کردن سند تحول ،گام های موثر و مثبتی بر می دارد.

فولادوند راهکارهای تحولی در نظام آموزش و پرورش را در 5 قسمت برشمرد و مدیران مدارس را به رعایت آن درامور اجرایی مدارس توصیه کرد.1. گسترش نشاط اجتماعی در میان دانش آموزان (با استفاده از تخلیه اجتماعی) ،2. افزایش سطح مهارتهای روزمره( مهارت آموزی به دانش آموزان) نظیر مهارتهای شغلی ، ارتباط بادیگران، پرسشگری ، مهارت زندگی ، پاسخگویی و... 3.آموزش تخلیه صحیح هیجانات ، آموزش شهروندی، سبک زندگی ، ارتقاء سطح جامعه پذیری دانش آموزان که اشاره به همدردی اجتماعی ، نرمش و مهربانی ، گفتگوی میان افراد و همکاران و گذشت دارد4.کاهش آسیب های اجتماعی درمیان دانش آموزان و5. ارتقاءسطح اخلاق اجتماعی درمیان دانش آموزان، پنج راهکار تحولی در نظام آموزش و پرورش هستند که توسط مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران به مدیران مدارس توصیه شد.

شایان ذکر است سینما کانون شهید مولایی باظرفیت 380 نفر در فضایی حدودا 1000 متر مربع با به روزترین تجهیزات صوتی و تصویری مورد لزوم برای اجرای برنامه ها و فعالیت های سینمایی واقع در ابتدای خیابان شهید دربندی( مقصود بیک) - کانون فرهنگی تربیتی رضوان آماده خدمت رسانی به تمامی دانش آموزان شهر تهران می باشد

 

به اشتراک بگذارید :