24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ۰۹:۰۱:۲۴
کد مطلب:  748472
مدیرکل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران :
اجرای طرح جزء سی ام قرآن کریم در مدارس ابتدایی

مدیرکل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران از اجرای طرح جزء سی ام قرآن کریم برای سال تحصیلی جدید در مدارس ابتدایی شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد صیدلومدیرکل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت: طرح جزء سی ام قرآن کریم برای اولین بار در سال تحصیلی جدید از طرف مقام عالی وزارت ابلاغ و در کل کشور با محوریت مدارس ابتدایی و فرهنگیان جهت تربیت 10 میلیون حافظ قرآن درحال اجراست .

وی این طرح را شروع یک موج قرآنی جدید در کشور دانست و افزود: در دنیای آشفته امروز ما راهی جز تمسک به قرآن نداریم و این لطف خداوند است که ما توانسته ایم سهمی در نشر قرآن داشته باشیم.

صیدلو، با اشاره به اینکه این طرح در راس فعالیت های قرآنی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران قرار دارد، تاکید کرد: باید با ارزیابی هایی دقیق و مستمر از این طرح ، موانع و اشکالات پیش روی آن را در سطح مدارس مرتفع نمود.

مدیرکل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران ، تصریح کرد: در راستای معرفیاین طرح به دانش آموزان ، تعداد 80 هزار پوستر تبلیغی و اطلاع رسانی  و 14 هزار پوستر ویژه طرح جهت نصب در کلاس های ابتدایی به مدارس استان ارسال شد است.

این مقام مسئول در ادامه با تاکید بر هدف قرار گرفتن جوانان درراستای تهاجم فرهنگی دشمنان نظام اسلامی یادآور شد :قطعا دربرابر این تهاجم فرهنگی بهترین پناهگاه برای جوانان توجه به کتاب الهی و سیره اهل بیت است و در این راستا تلاش جدی مسئولین ضروری به نظر می رسد.

 

به اشتراک بگذارید :