10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ۰۶:۱۰:۴۶
کد مطلب:  748303
در پی انتشار خبر جعلی تخریب منزل میراثی عطا الملک دهش
هیچ گونه تخریبی در ساختمان قدیمی و میراثی عطا الملک دهش انجام نشده و نخواهد شد

در پی انتشار خبر جعلی تخریب منزل میراثی عطا الملک دهش : هیچ گونه تخریبی در ساختمان قدیمی و میراثی عطا الملک دهش انجام نشده و نخواهد شد .

خانه قدیمی عطا الملک دهش از شخصیت های اجتماعی اواخر دوره قاجار در اصفهان در دهه هشتاد توسط اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان و زیر نظر کارشناسان میراث فرهنگی اصفهان مرمت ، و هم اکنون موزه آموزش و پرورش استان است و آثار گرانبهای تعلیم و تربیت در آن نگهداری و به نمایش گذاشته شده است . 

این عمارت در سال 1378 بنا به تصمیم بسیار ارزشمند ادارات کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان اصفهان جهت نگهداری هر چه بهتر و با شکوه تر با تغییر کاربری تبدیل به موزه دائمی آموزش و پرورش استان اصفهان شد و با اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس استان و نظارت فنی میراث فرهنگی استان اصفهان به طور کامل مرمت و هم اکنون به عنوان موزه ی آموزش و پرورش ، یکی از ارزشمندترین بناهای تحت مدیریت استان است . 

در کنار این بنای با ارزش ، بنای مربوط به اقامتگاه خدمتکاران عطاالملک بوده است که این بنا نیز میراثی است و دارای ارزش تاریخی و هم اکنون منتظر اعتبار دولتی است که با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی مرمت و در اختیار موزه و پژوهشسرای معلمان پورقدیری قرار گیرد . 

مرکز تحقیقات معلمان پورقدیری اصفهان که در جوار این بنای با ارزش واقع است در سال 1378 و با مشارکت زنده یاد فخریه کلباسی ، خیر مدرسه ساز اصفهانی احداث و هم اکنون بسیار پویا و فعال در حال خدمت رسانی به جامعه فرهنگی اصفهان است . 

روز شنبه 17 آذرماه و در پی انتشار اخبار جعلی خبر تخریب این بنا ، کارشناسان اداره کل نوسازی مدارس سریعا به محل اعزام شده و موضوع به طور کامل بررسی شده است و هیچ گونه تخریبی برای این مکان گزارش نشده است . 

گفتنی است در تمام فضاهای آموزشی ، پرورشی و ورزشی تحت اختیار آموزش و پرورش استان و با توجه به دستور اکید وزارت آموزش و پرورش ، هرگونه تغییر وضعیت ( از رنگ آمیزی ساده تا تغییرات ساختمانی و تعمیرات جزئی و اساسی ) بایستی با نظر کارشناسی و نظارت کارشناسان ساختمان و تاسیسات اداره کل نوسازی مدارس استان ها صورت پذیرد و مدیران مدارس بدون مجوز رسمی کارشناسان این اداره کل مجاز به تغییرات کالبدی فضاها و تجهیزات نخواهند بود.

این خبر کاملا جعلی است و هیچ گونه تخریبی در این فضای با ارزش فرهنگی و تاریخی صورت نگرفته است .

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان
 

به اشتراک بگذارید :