3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ ۰۸:۲۲:۲۹
کد مطلب:  OGtbBaGH
علیرضا کمرئی، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
تغییر نگرش مهم ترین منشأ تغییر رفتار دانش اموزان است

نخستین همایش نجات آب، با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و شرکت آب منطقه ای تهران، با حضور بلورچی، مدیر کل مخاطرات زمین شناسی و اکتشافات سازمان زمین شناسی کشور، کمرئی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مهدوی، مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران و شفق، مشاور وزیر نیرو، قائم مقام و معاون شرکت آب منطقۀ تهران، مدیران استان و رؤسای مناطق 20 گانۀ شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، علیرضا کمرئی، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در این همایش، ضمن خیر مقدم به مدیران کل، مدیران و فرهنگیان مناطق 20 گانۀ شهرستان های استان تهران گفت: آموزش و پرورش مهم ترین بستر برای پرورش رفتار و فرهنگ سازی و رشد دانش آموز است که با هدایت صحیح آن رو به سوی توسعۀ پایدار گام برداشته ایم.
کمرئی اقناع در انتقال پیام را از اهداف غایی ارتباط برشمرده و گفت: بالاترین دریافت بعد از نظری و دانشی، ماهیت نگرشی است که فراگیر باید پس از دریافت اطلاعات جدید در خود تغییر نگرش احساس کند.
وی ادامه داد: تغییر نگرش در دانش آموزان رخدادی ساده و آنی نیست، بلکه باید به صورت مستمر و تأثیرگذار انجام شود و مهم ترین نوع آموزش، زمانی اتفاق می افتد که تغییر نگرش در رفتار ایجاد شود.
وی در پایان سطوح نگرش را در 3 بخش برشمرده و گفت: ساحت شناختی، عاطفی و رفتاری در ایجاد نگرش و نقش تعیین کننده ای دارد و دانش اموزان از سطوح دریافت نظراتی به احساسات و ارزیابی و گرایش به کشش خاص برای رسیدن به هدف هدایت می کند.
شایان ذکر است، همایش نجات آب، با مشارکت شرکت آب منطقه ای تهران و اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در سالن همایش های ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :