3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ ۱۰:۵۷:۳۷
کد مطلب:  745296
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
اجرای طرح مکمل یاری بیش از 170 هزار دانش آموز دوره متوسطه شهرستان های استان تهران

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ازآغاز اجرای طرح مکمل یاری بیش از 170 هزار دانش آموز دوره متوسطه شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت: طرح آهن یاری ویژه 91 هزار دانش آموز دختر دوره متوسطه و مکمل یاری ویتامین D ویژه 80هزار دانش آموز پسر شهرستانهای استان تهران اجرا می گردد .

 

وی افزود:  با توجه به فقر آهن در اغلب دختران وتأثیر آن در عملکرد بدن و همچنین اختلال رشد استخوان دردوران نوجوانی و پوکی استخوان در دوران بزرگسالی طرح آهن یاری و ویتامین D در مدارس متوسطه اجرا می شود.

 صیدلو با اشاره به همکاری دانشگاههای علوم پزشکی تهران ،ایران ، شهید بهشتی و اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در اجرای این برنامه، اظهار داشت : در این طرح، قرص آهن و مکمل ویتامین D  بین دانش آموزان توزیع خواهد شد و چگونگی مصرف این داروها برای آنان تشریح خواهد گردید.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان با تاکید بر توجه به سلامت دانش آموزان ، تصریح کرد: ما وقتی می توانیم آموزش و پرورش را در مسیر رسیدن به اهداف عالی تعلیم و تربیت قرار دهیم که دانش آموزان ما از سلامت کامل جسم و روان برخوردار باشند .

 

به اشتراک بگذارید :