3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ ۱۰:۱۰:۴۴
کد مطلب:  745217
سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در شانزدهمین جشنواره کتاب رشد:
با ارزیابی مستمر دانش آموزان پیشرفتی در کشور حاصل نمی شود

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در شانزدهمین جشنواره کتاب رشد با اشاره به برگزاری آزمون های متعدد توسط موسسات مختلف برای دانش آموزان گفت: با ارزیابی مستمر دانش آموزان پیشرفتی در کشور حاصل نمی شود بلکه باید یادگیری پایدار را جایگزین آن کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز حیدر تورانی در شانزدهمین جشنواره کتاب رشد در سالن حجاب تهران اظهار کرد: کدام آموزش و پرورش محور توسعه است پاسخ این است که آموزش و پرورشی که خود را به سند تحول بیاراید و آن را محقق سازد.

 

تورانی گفت: باید مبناها را در جامعه درست کرد و اگر مبناها درست نباشد هر چه کار درستی هم انجام دهیم فاقد نتیجه است.

 

وی با اشاره تاکید رهبر معظم انقلاب بر سند تحول بنیادین گفت: سازمان پژوهش در اهتمام داشتن به سند و استفاده از منابع درونی و بیرونی و مرز گستر بودن می تواند مغز متفکر آموزش و پرورش باشد.

 

تورانی ادامه داد: انصاف نیست که ذهن کودکان را از دوره ابتدایی با کتاب های کمک درسی پر کنیم و حقوق آنها را نادیده بگیریم.

 

وی ادامه داد: نباید با آزمون های پی در پی دائما دانش آموزان را مورد قضاوت قرار دهیم بلکه باید مجال کودکی کردن به بچه ها بدهیم.

 

 سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی خاطرنشان کرد: باید کار های بزرگ را انجام دهیم تا موارد جزیی خود به خود برطرف شوند.

 

وی ادامه داد: صدا وسیما کاملا بر خلاف برنامه های آموزش و پرورش گام بر می دارد و به تبلیغ کتاب های کمک درسی می پردازد.

 

تورانی گفت: پیشرفت و توسعه با ارزیابی مستمر دانش آموزان محقق نمی شود بلکه باید یادگیری پایدار را جایگزین آن کرد.

 

وی تصریح کرد: تغییر در این روند نیازمند فرهنگ سازی و همراهی خانواده ها است و متاسفانه اغلب خانواده ها از مدرسه تنها توقع نمره دارند و کمتر پیگیر مهارت های تربیتی  فرزندانشان هستند.

به اشتراک بگذارید :