1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ ۱۰:۰۵:۰۰
کد مطلب:  744597
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران
فعالیت های نماز انجام شده در راستای اجرایی شدن بندهای 12 گانه دستورالعمل ابلاغی وزیر آموزش و پرورش

در راستای اجرایی شدن بندهای 12 گانه دستورالعمل ابلاغی وزیر آموزش و پرورش فعالیت های مختلفی در باب نماز در شهرستان های استان تهران در حال اجرا و پی گیری است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت:در راستای توسعه و تعمیق فرهنگ اقامه نماز و در راستای اجرایی شدن بندهای 12 گانه دستورالعمل ابلاغی وزیر آموزش و پرورش فعالیت های مختلفی در سال تحصیلی جاری در این استان صورت گرفته است .

وی ارسال دستورالعمل به مدارس، طرح و برنامه های یاوران نماز،تهیه و توزیع  20هزار کارت ، 3500 عدد پوستر، ساماندهی ائمه جماعات روحانی و فرهنگی در مدارس،اقامه نماز توسط ائمه محترم جمعه مناطق در مدارس،تاکید بر پخش اذان و تعیین زنگ نماز در متن برنامه رسمی روزانه مدارس به مدت 20 تا 30 دقیقه،را از جمله فعالیت های صورت گرفته در این حوزه دانست و افزود: ساخت و تجهیز نمازخانه ها ، استفاده از ظرفیت خیرین،برقراری تعامل پویا و سازنده میان مدارس،مساجد و منازل،توانمند سازی مدیران مدارس و برگزاری گفتمان های دینی با موضوع نماز در مدارس شهرستان های استان تهران از دیگر برنامه های در حال انجام و پی گیری است.

هاشمی در ادامه با تاکید بر اینکه،اقامه نمازاولین وظیفه الهی هر شخص مومن و بهترین وسیله تقرب به خداوند است ، تصریح کرد: توجه به تقویت فرهنگ اقامه نماز در مدارس از اولویت های مهم آموزش و پرورش است که مشارکت همگانی را می طلبد.

این مقام مسئول  در پایان خاطر نشان کرد : در زمینه فعالیت ها ی نماز مناطق مورد بازدید و ارزیابی دقیق قرار گرفته و در پایان سال تحصیلی مناطق برتر معرفی و تقدیر خواهند شد.

           

 

به اشتراک بگذارید :