6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  744312
دانش آموزان تبریزی مقام های برتر کنگره بین المللی سلولهای بنیادی وپزشکی بازساختی را کسب کردند

در سومین جشنواره ملی وکنگره بین المللی سلولهای بنیادی وپزشکی بازساختی کشوردانش آموزان پژوهشسرای اذربایجان با کسب 2مدال طلا ، 2 نقره و 2 برنز صاحب بیشترین تعداد مدال در این کنگره شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ، سومین جشنواره ملی وکنگره بین المللی سلولهای بنیادی وپزشکی بازساختی با شرکت بیش از ۳۵۰نفر دانش آموز از سراسر کشور مرکز همایش های بین المللی جمهوری اسلامی ایران (سالن اجلاس سران) افتتاح شد.

دراین رویداد علمی شرکت کنندگان در۸محور مقاله پژوهشی و مروری،دست سازه،فناوری های دیجیتال، هنر وادبیات و ایستگاه های آموزشی در سه روز پیاپی به رقابت پرداختند که در اولین روز این جشنواره ۱۷عنوان مقاله از دانش آموزان استان های فارس، آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، مرکزی، قزوین، سیستان وبلوچستان، آذربایجان غربی با حضور اساتید برجسته این حوزه ارائه گردید.

462دانش آموز از استان های مختلف و کشورهای خارجی در 8 محور در این کنگره بین المللی به رقابت پرداختند که استان های آذربایجان شرقی ،البربز و شهر تهران  بیشترین منتخب راه یافته به این مرحله را دارا بودند .

 پژوهشسراهای استان آذربایجان شرقی با 19 دانش آموز در قالب 11 تیم در این کنگره حضور داشتند که درنهایت با کسب 2مدال طلا ، 2 نقره و 2 برنز صاحب بیشترین تعداد مدال در این کنگره شدند و مدال های خودرا از دست دکتر سورنا ستاری معاون محترم فناوری ریاست جمهوری دریافت نمودند .

در این جشنواره کشوری و کنگره بین المللی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی، بخش مقاله پژوهشی دانش آموز  پژوهشسرای دانش آموزی آذربایجان ناحیه ۳تبریز ماهرخ محسن زاده از دبیرستان فرزانگان ۳مقام اول را به خود اختصاص داد.

همچنین در بخش ایستگاه های آموزشی  دانش آموزان پژوهشسرای دانش آموزی آذربایجان ناحیه آی تک موسی زاده و مهتاب خوش اخلاق از دبیرستان نابغه مقام سوم کشور را کسب کردند.

همچنین،صبا اصغرزاده و عسل حقی دانش آموزان پایه دهم تجربی از دبیرستان دخترانه  نمونه دولتی فخریه در سومین کنگره بین المللی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی با ارائه مقاله به زبان انگلیسی با عنوان؛

 "سیستم های انتقال داروی هدفمند برای مهار سلولهای بنیادی سرطانی" موفق به کسب مقام سوم کشوری شدند۰

این دانش آموزان در پژوهشسرای شهید مطهری ناحیه ۲ تبریز تحت مدیریت و نظارت دکتر فرهاد معتمدنیا مدیر پژوهشسرای ناحیه به تحقیق و پژوهش مشغولند۰

مهدی شوق پور و مهدی عطا زاده از پژوهشسرای ناحیه 5 نیز دیگر دانش آموزان استان بودند که در بخش پوستر مروری مدال طلا کسب کردند.

لیلا حسن پور، الهام صمدی و کوثر حسین پور نیز در بخش پوستر مروری از پژوهشسرای ناحیه 5 تبریز مدال نقره کسب کردند.

مهرداد برومند و امیر حسین مصطفوی نیز در بخش غرفه این کنگره مدال نقره از پژوهشسرای ناحیه 5 تبریز کسب کردند.

لازم به ذکر است که : در بخش دانشجویی کنگره بین المللی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی پوستر دانش آموز پژوهشسرای دانش آموزی آذربایجان ناحیه ۳نازیلا سلیمانی فرد پذیرفته شد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :