21 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ ۱۲:۰۷:۰۰
کد مطلب:  743288
مدیرکل دفتر امور زنان، در نشست گفتگوی بین نسلی خبر داد؛
اجرای طرح «گفت‌وگوی بین نسلی» در ۱۲۰۰ کلاس درس از امروز

مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد از انجام گفتگوی بین نسلی در 1200 کلاس درس کشور از امروز خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، فرحناز مینایی پور در نشست گفت‌وگوی بین نسلی که در وزارت آموزش‌وپرورش برگزار شد با اشاره به امضای توافق‌نامه‌ای با معاونت زنان ریاست جمهوری در روز جاری گفت: سه طرح مشترک با همکاری معاونت زنان در دست اجراست که تأمین بودجه آن توسط وزارت آموزش‌وپرورش صورت می‌گیرد.

وی افزود: آموزش بلوغ به دانش آموزان دختر، بهبود وضعیت آموزشی و بهداشتی دانش آموزان دختر و تقویت شیوه‌های ارتباطی دختران با معلمان و والدین در این طرح هستند.

مینایی پور بابیان اینکه در توافق‌نامه امروز، سه طرح جدید شروع می‌شود که از سوی معاونت زنان موردحمایت قرار می‌گیرد گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی برای ارتقای مهارت‌های معلمان متوسطه اول و دوم که از هفته آینده شروع می‌شود، افزایش سطح روانی در معلمان و دانش آموزان با محورهای نشاط و شادی، امید، خویشتن‌داری، مدیریت زمان و معنویت برای معلمان کل کشور از اهداف طرح اول ما خواهد بود و طرح ملی ارتقای آگاهی دختران از کارکردهای نهادهای مدنی نیز دومین طرح است.

مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش‌وپرورش با اعلام اینکه بسته عملیاتی بازگرداندن دختران بازمانده به چرخه تحصیل در پنج استان آذربایجان غربی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان تدوین و اجرا خواهد شد، گفت: طرح گفت‌وگوی بین نسلی نیز از سوی معاونت زنان ریاست جمهوری مطرح شد و با همکاری شهرداری و آموزش‌وپرورش در پنج فرهنگسرای سطح تهران اجرا شد که قرار است به‌کل کشور تعمیم یابد.

وی ادامه داد: چهار دوره مهارت‌های ارتباطی برای زنان حوزه ستادی انجام‌شده و چندین جلسه برای تهیه شیوه‌نامه اجرایی برگزار شد. برگزاری نشست علمی با حضور دختران دهه هشتادی و احصای دغدغه‌های آن‌ها نیز انجام‌شده است.

مینایی پور به تدوین و تهیه طرح‌های ملی و استانی اشاره کرد و گفت: بودجه طرح گفت‌وگوی بین نسلی پیش‌بینی‌شده و آموزش شیوه‌های مهارت ارتباطی و گفت گوی دانش آموزان بادانش آموزان، گفت‌وگوی دانش آموزان با اولیای مدرسه، گفت‌وگوی دانش آموزان با مسئولین شهر و استان خود و گفت‌وگوی دانش آموزان با والدین در منزل که گزارش آن را به مدرسه بدهند در این طرح دنبال می‌شود.

وی افزود: در هر استان ۳۰تا ۴۰کلاس درس و درمجموع ۱۲۰۰کلاس مشمول این طرح می‌شوند و از امروز گفت‌وگو در این ۱۲۰۰کلاس درس شروع می‌شود.

به اشتراک بگذارید :