24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ ۰۹:۴۲:۴۸
کد مطلب:  742722
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
توزیع بیش از 100 هزار جلد کتاب در مدارس شهرستان های استان تهران

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، صبح امروز از توزیع بیش از 100 هزار جلد کتاب در مدارس شهرستان های استان تهران خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، در تشریح این خبر گفت: بیش از 100 هزار جلد کتب مسابقات قرآن،عترت ونماز، امام شناسی و حفظ موضوعی قرآن کریم  در قالب 53  عنوان مجزا و مشخص در مدارس شهرستان های استان تهران توزیع شد.

وی تبیین شعائر اسلامی ،جذب و راهنمایی دانش آموزان به فعالیت های قرآن،عترت و نماز  را  از اهداف مهم آموزش و پرورش دانست و افزود:  باید فرهنگ دینی و اخلاقی را در بین دانش آموزان تقویت نماییم تا از معرض بسیاری آسیب ها و تهاجمات فرهنگی مصون بمانند.

صیلو در ادامه با اشاره به آغاز مرحله اول مسابقات آموزشگاهی قرآن،عترت و نماز  در این هفته و اهمیت این مرحله از مسابقات ، اظهار داشت:  چهارمین دوره طرح مصباح الهدی (امام شناسی و سبک زندگی اسلامی) با محوریت شناخت امام هادی علیه السلام برگزار می شود که   انتظار می رود با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته در این زمینه نسبت به گذشته فعالیت های مثمر ثمر تری صورت پذیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر اینکه در سال جدید مسابقات قرآن،عترت و نماز در مراحل مختلف طبق دستورالعمل کتاب ندای رحمت در چهار مرحله آموزشگاهی،منطقه ای،استانی و کشوری برگزار می شود ، تصریح کرد: رشته های آوایی ، پژوهشی و طرح مصباح الهدی به امسال به شیوه ای متفاوت نسبت به سال های گذشته در 6 مرحله برگزار خواهد شد که سعی شده است در این مراحل دانش آموزان،همکاران فرهنگی و مناطق 21  گانه، فعالیت های مختلفی که فراگیر،ساده و روان و در عین حال مفید و تاثیر گذار باشد را انجام دهند.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: با تلاش های صورت گرفته در این زمینه ؛ قطعا در احیای فرهنگ دینی و اسلامی در بین دانش آموزان گامهای ارزنده ای برداشته خواهد شد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

 

به اشتراک بگذارید :