24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ ۰۹:۴۰:۳۵
کد مطلب:  742717
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
پیگیری راهکار قانونی در خصوص کمک به سرویس مدارس استثنایی

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری دومین نشست کمیته پشتیبانی شورای آموزش وپرورش استان درمحل دفتر این معاونت خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، یدالله شهبازبیگی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، با تاکید بر برگزاری منظم جلسات این کمیته در راستای پیشبرد اهداف مورد نظر اظهار داشت: حمایت و کمک بیشتر در راستای پیگیری راهکار قانونی در خصوص کمک به سرویس مدارس استثنایی از جمله مواردی است که نیازمند بررسی در این کمیته است .

 

وی در بخش دیگری از سخنان ادامه داد: پیگیری صدور ابلاغ اعضای کمیته پشتیبانی شورای آموزش و پروش و پیشنهاد به وزارت آموزش وپرورش در خصوص واگذاری فعالیت ها و اقدامات سازمان نوسازی به شهرداریها و تهیه پیش نویس جهت اخذ مجوز برای تغییر کاربری لکه های آموزشی را از جمله مواردی دانست که در حال پیگیری در این معاونت می باشد.

 

 در ادامه یوسف بهارلو رئیس اداره بودجه  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، نیز از تهیه نرم افزار مشترک جهت یکپارچه نمودن سامانه شهرداریها جهت جذب 5 درصد عوارض شهرداری ها خبر داد و گفت: تفکیک واریز درآمدهای 5 درصد عوارض شهرداری های مشترک چهاردانگه، شهرقدس و ری با شهر تهران، در حال پیگیری است که امیدواریم هر چه سریعتر این مهم انجام پذیرد.

 

وی ادامه داد: تهیه، تحلیل و بررسی گزارشی از فضاهای آموزشی  در طول ده سال گذشته در استان، با توجه به نرخ رشد دانش آموزی و عملکرد یک ساله کمیته پشتیبانی شورای آموزش و پرورش استان از جمله برنامه هاییست که در حال تدوین است .

 

 بهارلو با اشاره به موانع حوزه های نظارتی در خصوص کمک های مالی  شهرداری ها به آموزش و پرورش ، تصریح کرد:  این موضوع  بهتر است در دستور کار شورای آموزش و پرورش استان قرار گیرد و جهت  شناسایی و احصا درآمدهای آموزش و پرورش در استان با کمک شهرداری ها، یک تیم مشترکی  تشکیل گردد.

 

گفتنی است؛ این جلسه صبح چهارشنبه به ریاست یداله شهباز بیگی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی ، دبیری یوسف بهارلو رئیس اداره بودجه و با حضور جهانگیر پریزن رئیس گروه امور مالی و بودجه اداره کل امور شهری، شیخی کارشناس مالی و بودجه اداره کل امور شهری، نادر حسینی رئیس اداره حقوقی، حمایت قضایی و املاک، محسن تاجیک شهردار فشافویه، ناصری پور شهردار باقرشهر، سید حسن صدری مسئول درآمد شهرداری ورامین، کامبیز فلاح محمدی مسئول درآمد شهرداری اسلامشهر، حسین صادقی کارشناس مسئول بودجه عمرانی، محمد عباسی علایی کارشناس مسئول بودجه و تامین منابع ومقداد ترابی کارشناس بودجه عمرانی تشکیل گردید.

 

به اشتراک بگذارید :