1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ ۱۹:۰۲:۱۸
کد مطلب:  740718
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
فاصله بین سطوح درآموزش و پرورش از جمله آفت های نظام آموزشی است

عصر دیروز با حضور مدیرکل آموزش‌ و‌ پرورش شهرستان‌های استان تهران و اعضای شورای معاونان و همکاران اداری، جلسه فصلی شورای اداری آموزش‌و‌پرورش شهرستان‌های استان تهران در سالن ولایت این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان هایاستان تهران ،محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با تبریک ایام فرخنده میلاد نبی مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق (ع)، ضمن گرامیداشت هفته بسیج و سالگرد دستور امام خمینی(ره) برای تشکیل نهاد بسیج، گفت: این ابتکار تاریخی امام راحل در جهت ایثار و فداکاری در میان اقشار مردم در قالب نهادی به نام بسیج به تاسی ازسیره رسول الله (ص) صورت پذیرفت.

وی با زنده نگه داشتن یاد بسیجیانی که امروز آسمانی هستند وگه گاه استخوان های بعضی از آنان به آغوش مادرانشان در می آید ، اظهار داشت: اینان انسان های بزرگی بودند که هستی شان را نثار امنیت و آرامش ما کرده اند و قطعا ایشان اکنون نظاره گر اعمال ما هستند

صیدلو ادامه داد: باید در ایام کوتاهی که در جایگاه مسئول حضور داریم، همیشه خود را مدیون این حماسه سازان بدانیم و در جهت خدمت خالصانه به مردم نهایت تلاش خود را به کار ببندیم و بدانیم که امروز وظیفه بسیج همان بصیرتی است  که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر آن تکیه دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران بصیرت را عامل شناخت مرز بین دوست و دشمن دانست و افزود: اگر این بصیرت در میان نباشد ممکن است در تشخیص عمل درست دچار مشکل شویم و به جای اینکه در جهت توسعه علم و دانش قدم برداریم در جهت تقویت دشمن فعالیت کرده باشیم.

صیدلو در ادامه از ظرفیت های خاص شهرستانهای استان تهران یاد کرد وبا تقدیر از زحمات همه مدیران گذشته این استان، گفت: اولویت کار من در استان استفاده از نیروی انسانی متعهد،ایثارگر و کارآمد است که باید مورد توجه خاص قرار گیرد، پس باید با همدلی و یکپارچه گی در جهت خدمت به مردم تلاش کنیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: تمام اهتمام بر این است که از همه ظرفیت ها برای کمک به آموزش و پرورش استفاده کنیم.

صیدلو با اشاره به اینکه باید بدانیم هزینه امکاناتی که در اختیار ماست بر دوش مردم است، تصریح کرد: در انجام خدمت به مردم با هیچکس مجادله و زاویه دیدگاهی نداریم و دست همه کسانی که بتوانند در جهت خدمت شایسته به مردم استان از قابلیت هایشان بهره مند شویم به گرمی می فشاریم و دعوت به همکاری می کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این استان از لحاظ اقتصادی ضعیف است ،جلوگیری از تشریفات را در مراودات کاری از جمله موانع خدمت دانست و افزود:مردم نیازمند کار و خدمت بدون حاشیه هستند، پس باید از انجام فعالیت های محدود با افراد خاص اجتناب کنیم و به دنبال همراه کردن افراد متعدد و کارآمد در قالب کار تیمی باشیم.

این مقام مسئول ،اشراف مسولان مناطق را به معضلات منطقه بیشتر از مدیران استانی دانست و گفت: قطعا به دنبال آن هستیم با تفویض اختیار به مناطق در پیشبرد سریعتر اهدافمان دست یابیم.

فاصله بین سطوح درآموزش و پرورش از جمله آفت های نظام آموزشی است

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نظرات همکاران و معلمان را در نشست های صمیمانه راهکار برون رفت از مشکلات دانست و افزود: باید تلاش کنیم نظرات همه همکاران از پایین ترین سطوح آموزش و پرورش به راحتی به گوش مسولان برسد و فضا را به گونه ای ایجاد کنیم که نظر کارشناسی زیر مجموعه ها در تصمیم گیری مدیران موثر باشد.

 صیدلو با تاکید بر اینکه خروجی فعالیت های ما باید در مدارس حاصل شود،یادآورشد:  تمام بایدها و نبایدهای ما اگر به اجرای مناسب در مدارس منجر شد، می توانیم امیدوار باشیم که عملکرد مناسبی داشته ایم.

وی استفاده از نظرات و ظرفیت های همه خدمتگزاران نظام آموزشی در جهت پیشبرد اهداف را از جمله برنامه های خود دانست و خاطرنشان کرد: در عملکردمان باید تلاش کنیم که خدمت به مردم سرلوحه قرار بگیرد زیرا مشی اعتدال تنها مسیر به سوی اعتلاست و باید از انجام کارهای سیاسی و جناحی اجتناب نماییم.

به اشتراک بگذارید :