11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ ۱۶:۱۷:۴۸
کد مطلب:  737602
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان در آئین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ناحیه 4 اهواز اعلام کرد:
پوشش بیش از 300 هزار دانش آموز استان در المپیاد ورزشی درون مدرسه ای

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان از پوشش 395 هزار دانش آموز استان در المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای و جشنواره های ورزشی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمود معزی ظهر امروز چهارشنبه 30 آبان ماه 97 در آئین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ناحیه 4 اهواز، اظهار کرد: پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای استان خوزستان همزمان با سراسر کشور از 26 مهرماه آغاز و تا روز بیست و ششم اسفندماه  ماه سال جاری به کار خود ادامه خواهد داد و کلیه مقاطع تحصیلی در این المپیاد پوشش داده خواهند شد.

 

وی در ادامه افزود: ورزش همگانی سبب شکل گیری ارتباطات اجتماعی در بین دانش آموزان می شود. بنابراین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با شعار "دانش آموز فعال، مدرسه شاد و جامعه سالم" در راستای تقویت روحیه تیمی و مشارکتی دانش آموزان اجرا می شود.

 

معزی خاطر نشان کرد: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با تقویت روحیه جمعی دانش آموزان زمینه رشد شخصیتی آن ها را فراهم می آورد.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه ارتقای شاخص های تربیت بدنی و سلامت از اولویت های عملکردی آموزش و پرورش خوزستان است، تصریح کرد: مشارکت حداکثری دانش آموزان در المپیاد درون مدرسه ای  و جشنواره های ورزشی فرصت مناسبی برای شناسایی استعدادها و کنترل آسیب‌های اجتماعی در مدرسه است.

 

 

وی با اشاره به پوشش 395 هزار دانش آموز استان در المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای و جشنواره های ورزشی دانش آموزان در سال تحصیلی جدید، گفت: تفکر خلاق و توانایی ذهنی دانش آموزان با مشارکت فعال در مسابقات فرهنگی و ورزشی شکوفا می شود و آن ها را برای زندگی بهتر آماده تر می سازد.

 

معزی در ادامه توضیح داد: ورزش سبب تمرکز حواس می شود و قدرت اندیشیدن را زیاد می کند. همچنین ورزش سلامتی را به ارمغان می آورد و کسی که جسم و روان سالمی داشته باشد در کسب مهارتهای فردی و اجتماعی موفق تر است.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان، بیان کرد: نشاط جامعه و شادابی مدرسه با  برنامه ریزی در آموزش و پرورش میسر می شود. بنابراین تحرک و پویایی در دانش آموزان برای پیشبرد اهداف نظام تعلیم وتربیت لازم است.

 

وی یادآور شد: مسابقات فرهنگی و ورزشی سبب تقویت روحیه خودباوری در بین دانش آموزان می شود و شور و نشاط فراوانی را در مدارس ایجاد می کند.

 

معزی در پایان گفت: عقل سالم در بدن سالم است.  همان گونه که ورزش بدن را تربیت و سالم می کند عقل را نیز سالم می کند که این تهذیب نفس را هم به دنبال خواهد داشت.

 

گفتنی است؛ آئین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ناحیه 4 اهواز در دبیرستان مهشاد شیرازی 1 با روشن شدن مشعل مسابقات و رژه تیم های ورزشی برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :