8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ ۱۰:۰۷:۴۰
کد مطلب:  737125
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور:
مدارس ایمن، کانون مقابله با حوادث غیرمترقبه هستند

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در گذشته معیار مدرسه ایمن این بود که دانش‌آموز هنگام زلزله فرصت برای خروج از مدرسه داشته باشد، اما اکنون مدارس ایمن در کشور کانون مقابله با حوادث غیرمترقبه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر در ادامه سفر به استان اصفهان در مراسم افتتاح دبیرستان شهید چمران شهرستان نایین، بیان کرد: در جریان زلزله استان کرمانشاه هیچ یک از مدارس نوساز و مقاوم‌سازی تخریب نشدند و حتی پس از حادثه مردم توانستند در مدارس سکونت پیدا کنند.

وی در ادامه با توجه به میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور، افزود: میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور به ازای هر دانش‌آموز 5.2 مترمربع است و این در حالی است که قبل از انقلاب سرانه فضای آموزشی حدود 1.5 مترمربع بود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: سال 1382 حدود 70 درصد فضاهای آموزشی کشور فرسوده بود که با اجرای برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه این رقم کاهش یافت و به 30 درصد رسید.

رخشانی‌مهر با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی در 11 استان کم‌تر میانگین کشوری است، خاطرنشان کرد: سرانه فضای آموزشی در سایر استان‌ها مناسب و استاندارد است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با توجه به اقدامات انجام شده و مشارکت خیّرین برای توسعه فضاهای آموزشی کشور، یادآور شد: باید در حفظ و نگه‌داری مدارس کوشا باشیم و مانع فرسودگی آن‌ها شویم؛ زیرا هزینه نوسازی مدارس بسیار زیاد است.

وی در ادامه از بنای تاریخی مدرسه عبرت بازدید کرد و افزود: این مدرسه جزء بناهای ماندگار آموزش و پرورش است که تعداد بسیاری از مفاخر شهر در آن تحصیل کرده‌اند. تصمیم داریم مدرسه عبرت را مانند دارالفنون که یک میراث ماندگار است، مقاوم‌سازی و حفظ کنیم.

به اشتراک بگذارید :