11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ ۱۳:۴۲:۲۰
کد مطلب:  736666
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان در آئین اختتامیه هفتمین دوره هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی اعلام کرد:
برپایی 3 هزار نمایشگاه سیار پیشگیری و دستاوردهای دانش آموزی در مدارس خوزستان

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان از برپایی 3 هزار نمایشگاه سیار پیشگیری و دستاوردهای دانش آموزی در مدارس دوره متوسطه استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمود معزی پیش از ظهر امروز سه شنبه 29 آبان ماه 97 در آئین اختتامیه هفتمین دوره هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی، اظهار کرد: نمایشگاه های سیار پیشگیری از اعتیاد با محوریت دستاوردهای دانش آموزی از 22 تا 28 ابان ماه به مناسبت هفتمین دوره هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی در مدارس سراسر استان برگزار شدند.

 

وی در ادامه افزود: دانش آموزان نقش مهمی در اجرای برنامه های اجتماع محور و کاهش آسیب های اجتماعی دارند.

 

معزی خاطر نشان کرد: بهره گیری از ظرفیت مدارس و فعالیت دانش آموزان در زمینه پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی سبب ارتقای شاخص های فکری و فرهنگی خانواده ها می شود.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به برپایی 3 هزار نمایشگاه سیار پیشگیری و دستاوردهای دانش آموزی در مدارس استان، گفت: دانش آموزان مقطع متوسطه اول و دوم در رشته های نقاشی، کاریکاتور و عکس در این نمایشگاه مشارکت فعال داشته اند.

 

وی با بیان اینکه طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان از جمله طرح های موفق اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش خوزستان است، تصریح کرد: این طرح با مشارکت سازمان بهزیستی خوزستان برای سومین سال متوالی در 310 مدرسه استان اجرا می شود.

 

معزی در ادامه افزود: طرح توانمند سازی رفتاری، روانی  اجتماعی  با هدف پیشگیری از گرایش دانش آموزان به رفتارهای پرخطر از دیگر طرح های آموزش و پرورش خوزستان است که مهارت های زندگی را به دانش آموزان آموزش می دهد.

 

 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان با تاکید بر بهره گیری از راهکارهای نوین پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی، اظهار کرد: بلای خانمانسوز اعتیاد در کمین نسل آینده ساز کشور است که باید از همه ظرفیت های موجود در جامعه برای کنترل آن استفاده کرد.

 

وی توضیح داد: شناخت آسیب های اجتماعی دانش آموزان، اصلاح نگرش درباره جمع گرایی و کارگروهی، تقویت و ترویج مهارت های مشارکتی و توسعه شبکه روابط اجتماعی دانش آموزان از مهمترین اهداف اجرای این طرح ها در مدارس استان است.

 

معزی در پایان، تصریح کرد: نوجوانان از ظرفیت لازم برای ترویج پیام های پیشگیری، شناخت خطرهای پیرامون خود و ارائه راه حل های خلاقانه برای حل مسئله برخوردار هستند.

 

گفتنی است؛ آئین اختتامیه هفتمین دوره هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی با حضور مصطفی هادی زاده مدیر کل بازرسی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و حسین لامی زاده دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان در دبیرستان هاجر ناحیه 1 اهواز برگزار شد.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :