14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۰:۳۲:۲۷
کد مطلب:  735556
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان اعلام کرد:
شرکت بیش از 100 دبیر مقطع متوسطه استان در طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان از شرکت 150 دبیر متوسطه اول در دوره تربیت مربی طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان (طرح ماد) خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمود معزی پیش از ظهر امروز دوشنبه 28 آبان ماه 97 در گفتگو با روابط عمومی، اظهار کرد: بهره گیری از راهکارهای نوین پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توانمند سازی دانش آموزان نقش مهمی در طراحی و اجرای برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی خواهد داشت.

 

وی در ادامه افزود: ظرفیت سازی برای جلب حمایت نهادهایی مانند بهزیستی از دیگر اقدامات موثری است که سبب ارتقای سطح کیفی برنامه های پیشگیری از اعتیاد در آموزش و پرورش می شود.

 

معزی خاطر نشان کرد: این رویکرد در گروه سنی نوجوانان به دلیل تاثیر همسالان بر یکدیگر زمینه ارتقای سطح آگاهی و دانش آن ها را فراهم می آورد.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان، تصریح کرد: نوجوانان از ظرفیت لازم برای ترویج پیام های پیشگیری، شناخت خطرهای پیرامون خود و ارائه راه حل های خلاقانه برای حل مسئله برخوردار هستند.

 

این مقام مسئول با تاکید بر جایگاه گروه دوستان در زندگی افراد، گفت: دانش آموزان در دوره متوسطه اول علاقه فراوانی برای طراحی پروژه های کوچک همیاری در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی دارند.

 

وی با اشاره به رشد 100 درصدی طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان (طرح ماد) در مدارس استان، اظهار کرد: اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش خوزستان با مشارکت سازمان بهزیستی این طرح را برای سومین سال متوالی در 310 مدرسه استان اجرا می کند.

 

معزی در ادامه افزود: دوره تربیت مربی "طرح ماد" با شرکت 150 دبیر درس مطالعات اجتماعی و تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه برگزار شده است.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان در رابطه با اهداف این طرح، توضیح داد: شناخت آسیب های اجتماعی دانش آموزان، اصلاح نگرش درباره جمع گرایی و کارگروهی، تقویت و ترویج مهارت های مشارکتی و توسعه شبکه روابط اجتماعی دانش آموزان از مهمترین اهداف طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان می باشد.

 

این مقام مسئول، خاطر نشان کرد: این طرح در سال آینده در تمامی مدارس استان اجرایی می شود که امیدواریم شاهد ارتقای هرچه بیشتر سطح سلامت اجتماعی دانش آموزان و کاهش آسیب های اجتماعی باشیم.

 

وی در پایان گفت: کارگاه های آموزشی طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان (طرح ماد)  به طور مداوم در طول سال تحصیلی برگزار خواهند شد.

به اشتراک بگذارید :