22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۶ ۰۸:۰۱:۳۶
کد مطلب:  J2gTpfO5
رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش فارس خبر داد :
برگزاری پیش‌کنگره شهدای دانش‌آموز فارس با محوریت شهدای دبیرستان عشایری شهید بهشتی شیراز

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش فارس گفت: پیش‌کنگره شهدای دانش‌آموز فارس با محوریت شهدای دبیرستان عشایری شهید بهشتی شیراز ، 18 اسفند ماه بر گزار می گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، علیرضا مختاری در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز از برگزاری پیش‌کنگره شهدای دانش‌آموز در این استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در سال 89، وظیفه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بر عهده شورای عالی ایثار و شهادت گذاشته شد و این شورا اخیراً نیز در سطح تمام دستگاه‌ها تشکیل شده است و پیشگام آن نیز آموزش و پرورش است.

مختاری، برگزاری پیش‌کنگره شهدای دانش‌آموزی را نخستین فعالیت این شورا در فارس عنوان کرد و گفت: کنگره ملی شهدای دانش‌آموز در سال آینده در تهران برگزار خواهد شد که در این راستا پیش‌ کنگره‌هایی نیز در نقاط مختلف کشور برگزار می‌شود.

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه محور این کنگره مدارسی است که بیشترین تعداد شهید را تقدیم انقلاب کرده است، گفت: در استان فارس دبیرستان عشایری شهید آیت‌الله بهشتی با تقدیم 92 شهید به عنوان محور این کنگره انتخاب شده است.

وی با تصریح اینکه این کنگره در 18 اسفندماه جاری در مدرسه شهید بهشتی شیراز برگزار می‌شود، گفت: همزمان با این کنگره، کنگره شهدای دانش‌آموز در شهرستان‌های مختلف فارس از 18 تا 22 اسفندماه نیز برگزار خواهد شد.

مختاری در ادامه از تقدیم 36 هزار  شهید دانش‌آموز در سراسر کشور به انقلاب خبر داد و گفت: 2700 شهید دانش‌آموز و 500 شهید فرهنگی و 2400 جانباز فرهنگی از فارس به انقلاب تقدیم شده است که با این احتساب استان فارس یکی از استان‌ها پیش‌رو در ترویج فرهنگ شهادت است.

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه کنگره‌های شهدای دانش‌آموز تداوم خواهد یافت،‌ گفت: در نخستین کنگره برنامه‌های جانبی نظیر شعر دفاع مقدس، روایتگری دفاع مقدس، کلیپ سرود و سخنرانی مسئولان استانی صورت خواهد شد.

وی با تصریح اینکه دبیرستان نمونه دولتی توحید شیراز با تقدیم 32 شهید به عنوان دومین مدرسه پیشگام در امر ترویج شهادت در فارس مشغول به فعالیت است، گفت: در روز 19 اسفندماه یادواره شهدای این دبیرستان برگزار خواهد شد.

مختاری در بخش دیگری از سخنان خود از فعالیت 84 مدرسه شاهد در فارس خبر داد و گفت: در شیراز 23 مدرسه شاهد قرار دارد و طی رتبه‌بندی که سال جاری در میان مدارس شاهد صورت گرفت، از 84 مدرسه شاهد فارس، 21 مدرسه رتبه متعالی، 53 مدرسه رتبه ممتاز، 9 مدرسه رتبه موفق و تنها یک مدرسه رتبه پویا را کسب کردند. 

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش فارس گفت: پیش‌کنگره شهدای دانش‌آموز استان فارس با محوریت شهدای دبیرستان عشایری شهید بهشتی شیراز، روز 18 اسفند برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :