14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۱۰:۰۱:۲۷
کد مطلب:  733743
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان:
شرکت 40 مدرس استانی در کارگاه آموزشی درس تفکر و سبک و زندگی

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان از شرکت 40 مدرس استانی در کارگاه آموزشی الگوهای تغییر نگرش تفکر و سبک زندگی دوره متوسطه اول خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، مهدی رفیعی دهکردی پیش از ظهر روز شنبه 26 آبان ماه 97 در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی، اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع تربیت و چالش های پیش رو، کارگاه های الگوهای تغییر نگرش تفکر و سبک زندگی ویژه مدیران متوسطه اول و مدرسین درس تفکر و سبک زندگی در آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد.

 

وی اضافه کرد: برگزاری این کارگاه ها در راستای اجرای برنامه ها و اولویت های معاونت پرورشی و فرهنگی و معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش با استناد به سند تحول بنیادین در خصوص تقویت شایستگی های حرفه ای معلمان صورت می گیرد.

 

رفیعی با اشاره اینکه مدیران و دبیران مطابق با سهمیه در نظر گرفته شده برای مناطق و نواحی  در این کارگاه شرکت کردند، تصریح کرد: آشنا کردن مدیران با فلسفه وجودی این کتابها در پایه های هفتم و هشتم و تاکید بر اهمیت درس تفکر و سبک زندگی در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش بویژه اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از اهداف برگزاری این کارگاه هاست.

 

معاون پرروشی فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: توانمندسازی نیروی انسانی مهمترین اولویت آموزش و پرورش خوزستان است. بنابراین مجموعه تعلیم و تربیت استان از همه ظرفیت های موجود برای تقویت علمی دبیران بهره خواهد برد.

 

 وی ایجاد نگرش های مثبت در بین دبیران درس تفکر و سبک زندگی را یکی از مهمترین اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی برشمرد و گفت: آموزش الگوهای نوین تدریس سبب تغییر نگرش دبیران به فرایند یاددهی و یادگیری می شود و به رشد همه جانبه شخصیت دانش آموزان کمک می کند.

 

رفیعی دهکردی در ادامه افزود: حضور کارشناسان کارآزموده به عنوان مدرسین کارگاه های آموزشی اثرات مطلوبی بر ارتقای سطح توانایی های معلمان و یادگیری دانش آموزان خواهد داشت.

 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه 40 مدرس استانی در کارگاه آموزشی درس تفکر و سبک زندگی حضور داشته اند، خاطر نشان کرد: این کارگاه آموزشی به مدت 2 روز در روزهای 22 و 23 آبان ماه 97 برای دبیران پایه های هفتم و هشتم متوسطه اول در اردوگاه شهدای دانش آموزی شهرستان حمیدیه برگزار شد.

 

وی با اشاره به حضور مولفین کتاب درس تفکر و سبک زندگی به عنوان مدرسین این کارگاه آموزشی، تصریح کرد: حضور محمود معافی و میترا دانشور مولفین کتاب تفکر و سبک زندگی در استان خوزستان فرصت مناسبی بود تا از اندوخته های علمی آن ها برای ارتقای سطح توانایی همکاران فرهنگی استفاده شود.

 

رفیعی دهکردی در ادامه خاطر نشان کرد: همه مدرسین در هفته اول آذرماه کارگاه هایی با همین عنوان در منطقه خود برای دبیران درس تفکر و سبک زندگی برگزار خواهند کرد.

 

 معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان در پایان با تقدیر از تلاش های اداره امور تربیتی آموزش و پرورش خوزستان در برگزاری کارگاه های آموزشی، اظهار کرد: این نهاد به‌ عنوان جریانی فرهنگی، فعّالیت‌های تربیتی، سیاسی، دینی و هنری گسترده‌ای را در مدارس پایه‌ریزی کرده است که یکی از این برنامه ها ارتقای جایگاه علمی دبیران دوره متوسطه می باشد.

به اشتراک بگذارید :