27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۶ ۱۴:۱۶:۳۱
کد مطلب:  T4H6m8Zy
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
نشست های دانش آموزی در موضوع برجام می تواند به دریافت صحیح از پیامد ها و اتفاقات کمک کند

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، گفت: نشست های دانش آموزی مخصوصا در موضوع برجام می تواند به دریافت صحیح از پیامد ها و اتفاقات کمک کرده و متناسب با توفیقاتی که برای جامعه همراه بوده تلاش شود دامنه تاثیر آن در جامعه برای دانش آموزان تبیین شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست آموزشی اساتید ومدرسین نشست های دانش آموزی شهرستان های استان تهران در سالن همایش اداره کل آموزش و پرورش با حضور مدیر کل و معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

 

کمرئی، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به این که آموزش وپرورش مهم ترین ابزار برای تغییر متناسب در حوزه فرهنگ برای آمادگی جامعه جهت پاسخگویی به نیازها است ،گفت: سن نوجوانی که سن تربیت و شکل پذیری دانش آموزان است، بهترین زمان برای به وجود آوردن ویژگی های فرهنگی متناسب را داراست و باید قدراین ایام را دانست و درجهت انطباق دانش آموزان با نیازها در آن قدم برداشت.

 

وی با بیان این که نشست های دانش آموزی، مخصوصاً در موضوع برجام می تواند به دریافت صحیح از پیامد ها و اتفاقات کمک کرده، متناسب با توفیقاتی که برای جامعه همراه بوده تلاش شود، دامنه تاثیر آن در جامعه برای دانش آموزان تبیین شود، در ادامۀ سخنان خود به مفهموم بصیرت و نیاز ایجاد آن در متربیان پرداخته و به تاکیدات مقام معظم رهبری با موضوع آگاهی علمی، آگاهی عملی همراه با نکته سنجی و فهم دقیق، انسجام و وحدت ملی و دشمن شناسی پرداخت.
کمرئی، خاطرنشان کرد: نشست های دانش آموزی مخصوصا در موضوع برجام میتواند به دریافت صحیح از پیامد ها و اتفاقات کمک کرده و متناسب با توفیقاتی که برای جامعه همراه بوده تلاش شود دامنه تاثیر آن در جامعه برای دانش آموزان تبیین شود.
در ادامه، سید مجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی  به تشکیل این نشست جهت ارتقا فرآیند امور تربیتی شهرستان های استان تهران پرداخته و مدرسه محوری ونگاه ویژه به ارتقای شاخص های تربیتی دانش آموزان را تعریفی برای تربیت به مثابه هدف اصلی امور تربیتی و معاونت پرورشی وفرهنگی دانست.

وی با اشاره به این که در نشست های دانش آموزی هدفمند و با برنامه ، گفتکو محوری در نشست ها، جلب نظرات و آرای دانش آموزان و مهارت های کرسی های آزاد اندیشی مورد تاکید است گفت: باید نیاز و سوالات دانش آموزان شناخته و این راهبری شود ودر ادامه فرآیند، یک دانش آموز که می تواند مقدمۀ تغییرنگرش و تغییر رفتاردر دانش آموزان باشد، به جمع معرفی

به اشتراک بگذارید :