20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ۱۴:۳۱:۴۷
کد مطلب:  732708
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان تهران:
در مبحث سوادآموزی باید از روال سنتی خارج شده و به فرایند سیستمی نزدیک شویم

صبح امروز نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان تهران در سال 97 با حضور استاندار تهران در سالن جلسات استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه عدم شناسایی بی سوادان در سطح کشور یکی از معضلات اصلی سازمان نهضت سوادآموزی است ، اظهار داشت : آموزش و پرورش به تنهایی و بدون کمک ارگانهای دیگر قادر به شناسایی افراد بی سواد در سطح جامعه نیست و در این حوزه باید کار جدی تری صورت پذیرد .

وی با تاکید بر تقویت مراکز یادگیری محلی  در سطح کشور، همکاری ویژه فرمانداران ، بخشداران ، شهرداران و دهیاران را در شهرستان ها و روستاها خواستار شد و افزود: در بحث سوادآموزی به هیچ وجه شناسنامه را نباید مورد ملاک قرار دهیم و در هر صورتی شرایط تحصیل برای دانش آموزان بی هویت را نیز فراهم آوریم چرا که در نظام جمهوری اسلامی هیچ کس نباید از حق خواندن و نوشتن محروم شود.

فولادوند با تاکید بر اینکه سوادآموزی باید از روال سنتی خارج شده و به فرایند سیستمی نزدیک شود ، تصریح کرد: اگر کار سیستماتیک شود دیگر کمتر از مسیر خارج شده و هم در شناسایی افراد بی سواد جامعه و هم در تحت پوشش قرار دادن آنها به موفقیت های بهتری می توانیم دست یابیم .

این مقام مسئول بالا بردن سطح فرهنگ عمومی در جامعه را یکی از راههای اصلی ریشه کنی بی سوادی دانست و خاطرنشان کرد: البته در بحث فرهنگ سازی همه ارگانها به ویژه صدا و سیما باید کمک کنند و در قالب برنامه های جذاب و از زبان هنر بهتر می توان مردم را تشویق و در آنان ایجاد انگیزه کرد.

گفتنی است در این نشست ، که با حضور استاندار تهران ، معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار گردید، سعید شهریاری معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به ارائه گزارش فعالیت های یک ساله معاونت سوادآموزی استان تهران پرداخت .

 

 

 

به اشتراک بگذارید :