24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ ۱۰:۱۴:۰۵
کد مطلب:  731360
مدارس عشایری در 12 شهرستان آذربایجان شرقی برپاست

رئیس اداره آموزش و پرورش عشایری آذربایجان شرقی گفت: 12 شهرستان استان از جمله چاراویماق دارای مدارس عشایری بوده و از مزایا و امکانات این اداره برخوردار هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از چاراویماق، حبیب مهدوی در جلسه شورای آموزش و پرورش چاراویماق افزود: آموزش و پرورش عشایری با هدف بسط عدالت آموزشی و جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان تاسیس شده است.
وی با بیان اینکه دو درصد از جمعیت 3.9 میلیون نفری آذربایجان شرقی را عشایر تشکیل می دهند، ادامه داد: حرکت در چارچوب طرح ملی و جامع ساماندهی عشایر، حفظ هویت عشایر و بهره مندی جمعیت دانش آموزی عشایر منطقه از مزایای این گونه مدارس از دیگر اهداف این مدارس است.
وی ایجاد امید بیشتر به آینده ای روشن و ارتقا جایگاه معلمان و توسعه مشارکت های مردمی را از دستاورد های وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید دانست و گفت: تکریم ارباب رجوع و تلاش در راستای کیفیت بخشی آموزشی و نظارت مستمر بر عملکرد مدیران و ساماندهی نیروی انسانی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در این حوزه است.
معاون فرماندار چاراویماق نیز در این جلسه گفت: مهمترین رکن هر سازمانی، نیروی انسانی کارآمد آن سازمان است که با بهره مندی از علم و تفکر موجب موفیقت آن سازمان می شوند.
سعید فاتح افزود: آموزش و پرورش به دلیل پرورش نیروهای انسانی کارآمد و تولید علم جایگاه ویژه ای در جوامع دارد.
وی با اشاره به فرهنگ ساز بودن آموزش و پرورش گفت: اهمیت فرهنگ سازی بیشتر و تاثیرگذارتر از سایر زیر ساخت هاست و باید به این موضوع توجه ویژه ای شود.
معاون فرماندار چاراویماق همچنین از برپایی کلاس های درس در 84 باب کانکس در این شهرستان خبرداد و گفت: استفاده از کانکس به عنوان فضای آموزشی برای رفع نیاز در شرایط ضروری است و فضای مناسب آموزشی برای دانش آموزان شهرستان چاراویماق باید ایجاد شود.

بیش از 6 هزار دانش آموز در مدارس شهرستان چاراویماق در حال تحصیل هستند
مدیر آموزش و پرورش چاراویماق نیز در این جلسه از جذب و هزینه کرد 850 میلیون تومان برای نوسازی تجهیزات مدارس در این شهرستان از آبان 96 تا آبان 97 خبر داد و گفت: این اعتبار از محل اعتبارات نوسازی تجهیزات مدارس جذب شده که با توجه به بالا بودن تعداد مدارس و قرارگرفتن بیشتر آنها در مناطق روستایی، به اعتبارات بیشتری نیاز است.
قربانعلی اسدی گفت: مدرسه سه کلاسه خیرساز روستای بیگلرکندی در حال تکمیل است که امیدواریم در آینده نزدیک با حضور خیران مدرسه ساز و مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری برسد.

شهرستان چاراویماق دارای 2 بخش به نام‌ های مرکزی شامل دهستان‌ های چاراویماق مرکزی، چاراویماق جنوب ‌غربی، ورقه و قوری‌ چای شرقی و شادیان شامل دهستان‌ های چاراویماق شرقی و چاراویماق جنوب‌ شرقی، یک نقطه شهری به نام قره‌آغاج و 248 آبادی است.
این شهرستان با حدود 31 هزار نفر جمعیت در 150 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

به اشتراک بگذارید :