13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ ۱۴:۰۲:۴۵
کد مطلب:  730910
جلسه کمیته برنامه ریزی آموزش و پرورش مناطق ترکمانچای و کندوان؛
علمی: نکات تربیتی تمامی دروس در کلاس بیان شود

جلسه کمیته برنامه ریزی آموزش و پرورش مناطق ترکمانچای و کندوان با حضور معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در ترکمانچای برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ترکمانچای، طاهر علمی پس از بازدید و ارزیابی کارگروه پرورشی آذربایجان شرقی از فعالیت های پرورشی و فرهنگی مدارس کندوان و ترکمانچای در جلسه کمیته برنامه ریزی آموزش و پرورش کندوان و ترکمانچای با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول اظهار کرد: ماه ربیع الاول جزء بهترین و با فضیلت ترین ماه ها قمری است زیرا پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) در این ماه به دنیا آمد.
وی افزود: همه ما مسلمانان برای رسیدن به کمال باید اخلاق، رفتار و سبک زندگی پیامبر را برای خود الگو قرار دهیم و به خصوص، باید خصلت های خوش رویی و گشاده رویی، صبرو تحمل، راستگویی و دوری از هوا و هوس را در خود پرورش دهیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تصریح کرد: سعه صدر در تعلیم و تربیت، لازم و ضروی هستند و بدون صبر و تحمل نمی توان در این امور موفق بود.

علمی با اشاره به اهمیت برنامه های پرورشی و تربیتی در مدارس ادامه داد: نماز ستون دین است و در مدارس، نماز جماعت باید با شکوه و عظمت خاصی بر گزار شود ولی باید به این نکته توجه داشت که تمام فعالیت های پرورشی فقط در نماز خلاصه نمی شود.

وی اضافه کرد: تمام دروس، نکات پرورشی و تربیتی قابل توجهی دارند که باید در کلاس درس بیان شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: مربی و معاون پرورشی متخصص، متعهد و شایسته از پتانسیل های خوب یک مدرسه است که می تواند در توانمندسازی دانش آموزان به نحو احسن ایفای نقش کند.

 

به اشتراک بگذارید :