8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۴:۱۷:۴۸
کد مطلب:  730268
بیش از ۲۰۰ پروژه آموزشی نیمه تمام تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس گفت:هم اکنون ۲۰۵ پروژه آموزشی در دست اجراست که تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان فارس، سرفراز موصلی ضمن بازدید از پروژه‌های آموزشی نیمه تمام استان که به همراه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی،انجام شد، بیان کرد: طی یک سال اخیر تکمیل 230 پروژه آموزشی و پرورشی مشتمل بر یک هزار و 300 کلاس درس در استان در دستور کار قرار گرفته است که از این تعداد، 25 پروژه مشتمل بر 110 کلاس درس تکمیل و افتتاح شده و مابقی نیز تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام علاوه بر تأمین اعتبار نیازمند همکاری و مشارکت بیش از پیش جذب مشارکت های مردمی و کمک  های خیرین  نیکوکارمدرسه‌ساز است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس اضافه کرد: در استان فارس 7 هزار و 400 مدرسه در قالب 40 هزار کلاس درس وجود دارد که حدود 25 درصد این فضاها نیازمند ایمن سازی است.

موصلی در ادامه با اشاره به جمعیت دانش‌آموزی استان، خاطرنشان کرد: 830 هزار دانش‌آموز در استان مشغول به تحصیل هستند، بنابراین ضروری است روند ساخت و ساز پروژه‌های آموزشی تسریع پیدا کند.

همکاری نمایندگان مجلس برای تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمام

در ادامه این بازدید، مسعود رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل پروژه‌های آموزشی نیمه تمام نیازمند  تأمین اعتبارات بیش‌تری است و تمام تلاش نمایندگان مردم هم بر این است که اعتبارات لازم را از منابع مختلف پیگیری و تأمین کنند.

علی اکبری نماینده دیگر مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: آموزش و پرورش دستگاهی است که نیازمند توجه بیش تر است؛ چرا که آموزش و پرورش بستر آموزش و تعلیم و تربیت انسان‌هاست.

به اشتراک بگذارید :