25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ ۱۶:۲۸:۱۰
کد مطلب:  728872
سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
مهارت محوری و کیفیت بخشی از موارد ضروری در حوزه آموزش است

صبح دیروز جلسه معاونین آموزش متوسطه مناطق 21 گانه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در اتاق شورای آموزش و پرورش کهریزک برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از کهریزک، عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در این نشست ضمن ابراز خرسندی از فضای بوجود آمده برای تحلیل و بررسی مسائل و برنامه های آموزشی، گفت: با وجود برخی مشکلات و موانع، ساماندهی خوب نیروی انسانی در سطح اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران نشان از کارآمدی و مدیریت خوب این استان دارد و  زحمات صورت گرفته در این زمینه بسیار ارزشمند و جای تقدیر دارد.

وی در ادامه با اشاره به هماهنگی ها و تلاش های حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور برای تشکیل جامعه خیرین خرید تجهیزات برای هنرستان ها، افزود: ایجاد انگیزه در کلاس درس موجب پویایی و شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای دانش آموزان می شود و انتظار می رود با فراهم کردن امکانات و تجهیزات این امر بیش از پیش فراهم گردد.

عمادی ،مهارت محوری و کیفیت بخشی را از موارد ضروری در حوزه آموزش دانست و افزود: توجه به بالا بردن سطح کیفیت آموزش و مهارت ورزی  باید با سرعت و توان هر چه بیشتری در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گرفته و نهادینه شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: برای بالا بردن کیفیت آموزشی، باید با دانش افزایی و به روز شدن، زمینه را فراهم آوریم و این امر با تحقیق و پژوهش میسر می شود و در این زمینه باید تلاش بیشتری صورت دهیم .

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر توجه ویژه به پژوهش سراهای دانش آموزی، تاکید کرد: پژوهش سراها در دل آموزش قرار دارند و باید با فراهم کردن شرایط مناسب، زمینه پرداختن دانش آموزان به تحقیق و پژوهش را ایجاد نمائیم.

گفتنی است ، در این نشست علمی آموزشی ،عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به همراه آذرکیش مدیرکل دفتر کاردانش و سلطانیان مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری این حوزه، با اعضای حاضر پیرامون برنامه ها و فعالیت های آموزشی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان این نشست از سایت تولیدات و خدمات هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش شهرستان های استان تهران رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید :