3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۶ ۰۹:۵۵:۰۴
کد مطلب:  cVoZuhD0
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
دومین جشنواره طرح ها و برنامه های پیش دبستانی با رویکرد هویت ملی برگزار شد

دومین جشنواره طرح ها و برنامه های پیش دبستانی با رویکرد هویت ملی در سالن سینما فرهنگ رباط کریم با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، رییس دوره اول ابتدایی اداره کل، کارشناس مسول مشارکت های مردمی، رییس اداره آموزش و پرورش رباط کریم و معاونین و کارشناسان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد احسانی، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، گفت: دومین جشنواره طرح ها و برنامه های پیش دبستانی با رویکرد هویت ملی شامل پرچم، شب یلدا، هفت سین نوروزی، لباس های محلی و سنتی، زبان فارسی در عین احترام به زبان مادری، غذاهای بومی و محلی، تخم مرغ های رنگی با حضور 550 نوآموز و 50 مربی در سالن سینما فرهنگ برگزار شد.

احسانی ضمن تقدیر از زحمات بی دریغ مدیریت و معاونت آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم به جهت برپایی جشنواره شاد و متنوع در راستای تقویت هویت ملی کودکان این سرزمین، پرداختن به آموزش کودکان در دوره ی پیش از دبستان، توسعه و فراگیری آن مبتنی بر اسناد بالادستی را از شاخص های مهم در توسعه پایدار جوامع دانست و یادآور شد: در سال جاری با همت همه ی دست اندرکاران مدیران و مربیان پیش دبستان، پوشش نوآموزان رشد قابل قبولی داشته است.
وی ادامه داد: تلاش مسئولان بر آن است که در پوشش نوآموزان پیش دبستانی به بالاترین درصد ممکن دسترسی پیدا کنیم و در این راستا در سال تحصیلی آینده 96-95 برای تحقق این امر بودجه اختصاصی در نظر گرفته شده است.
معاون آموزش ابتدای اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در پایان خاطر نشان کرد: امید است که با اجرای مطلوب طرح ها و برنامه های دوره ی پیش دبستانی شاهد رشد کمی و کیفی این دوره ی تحصیلی باشیم.

گفتنی است از جمله این برنامه ها اهتمام ویژه به هویت ملی کودکان ایران است که توجه به زبان فارسی، پرچم، سرود ملی، معنویت و نشاط کودکان، آداب و رسوم محلی و ... از جمله نمادهای آن اس

به اشتراک بگذارید :