20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ ۰۸:۴۴:۰۷
کد مطلب:  727199
وزیر آموزش‌وپرورش در دیدار اعضای هیئت‌رئیسه مجلس دانش‌آموزی؛
تحول در مدارس با استفاده از ظرفیت شوراهای دانش‌آموزی محقق می‌شود

وزیر آموزش‌وپرورش در دیدار اعضای هیئت‌رئیسه نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی استفاده از ظرفیت مجلس دانش‌آموزی را موجب تحول در مدارس برشمرد و افزود: حضور نماینده دانش آموزان در جلسات شورای آموزش‌وپرورش ضروری است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی در دیدار اعضای مجلس دانش‌آموزی با گرامیداشت یوم‌الله ۱۳آبان روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار کرد: امیدوارم روزی برسد که سایه شوم استکبار از سر همه مردم جهان برداشته شود و روزی برسد که قلبی شکسته و خونی ریخته نشود و انشاالله آن روز بسیار نزدیک است.

 

وی با اشاره به سخنان خوب دانش آموزان گفت: تا به امروز چنانکه باید از ظرفیت مجلس دانش‌آموزی استفاده‌نشده است اما اگر به‌صورت مؤثر از ظرفیت شوراهای دانش‌آموزی استفاده کنیم شاهد مدارس مطلوبی خواهیم بود.

 

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: شرط اصلی یادگیری در مدارس شادی و پویایی است که امروزه در مدارس بسیار کم است و علتش وجود کنکور و سایر آزمون‌هاست، لذا اگر کنکور و سایر آزمون‌های استرس‌زا حذف شوند قطعاً شادی و نشاط بر فضای جامعه حاکم خواهد شد.

 

وی شرط اصلی یادگیری را انطباق مطالب با نیازها دانست و ادامه داد: بسیاری از محتواهای درسی تأثیری در زندگی دانش آموزان ندارد و متأسفانه خانواده‌ها نیز فرزندانشان را بیشتر به سمت کنکور محوری سوق می‌دهند و این‌یک فرهنگ شده است، بنابراین گام‌هایی که در یک‌ساله اخیر در خصوص حذف آزمون‌های زائد برداشته شد با مقاومت بسیاری از افراد مواجه شد.

 

وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: دانش آموزان باید تعامل، صبر، تحمل و انواع مهارت‌های زندگی را در دوران دانش‌آموزی فراگیرند.

 

 وی بر حضور اعضای شورا دانش‌آموزی در جلسات شوراهای آموزش‌وپرورش تأکید کرد: دانش آموزان را نباید برای دیروز و برای امروز بلکه باید برای فردا تربیت کنیم.

 

در این دیدار اعضای مجلس دانش‌آموزی دوره نهم هریک طی سخنانی طرح‌ها و برنامه‌هایی را به وزیر آموزش‌وپرورش ارائه دادند.

 

در سخنان اعضای مجلس دانش‌آموزی بر تقویت انگیزه دانش‌آموز تأکید شد و مشکل اشتغال، سخت‌گیری والدین، عدم تناسب محتوای برخی کتاب‌های درسی با نیازهای جامعه و سیطره آموزش بر پرورش ازجمله مواردی بود که اعضا بر آن تأکید کردند.

 

حضور نماینده دانش آموزان در شوراهای آموزش‌وپرورش، طرح کارت دانش‌آموزی و عملیاتی کردن هدایت تحصیلی از دوره ابتدایی ازجمله مطالبات دانش آموزان در این دیدار بود.

 

در پایان این جلسه اعضای هیات رئیسه مجلس دانش آموزی به عنوان مشاور وزیر آموزش و پرورش انتخاب و ابلاغ خود را دریافت کردند.

 

به اشتراک بگذارید :