10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ ۱۴:۲۹:۰۰
کد مطلب:  726840
بیست و پنجمین شورای معاونین، مدیران کل و مشاوران تشکیل شد
اولین مرکز یادگیری محلی سیار در استان کهگیلویه و بویر احمد راه اندازی گردید

بیست و پنجمین شورای معاونین، مدیران کل و مشاوران این سازمان به ریاست کوثری معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت و با حضور خواهش نیک معاون سوادآموزی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی  بیست و پنجمین  شورای معاونین، مدیران کل و مشاوران این سازمان به ریاست کوثری معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت و با حضور خواهش نیک  معاون سوادآموزی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار گردید.

این شورا به منظور ارائه گزارش دستاورد ها، مسایل و چالش های استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه سوادآموزی و آموزش بزرگسالان و بررسی میزان تحقق مصوبات قبل شورا تشکیل شد.

کوثری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان ضمن گرامی داشت ایام الله سیزده آبان و خیر مقدم به خواهش نیک معاون سوادآموزی استان کهگیلویه و بویراحمد و تقدیراز دستاورد های این استان در  زمینه سوادآموزی  بیان کرد: وجود شخص آقای خواهش نیک به عنوان یک چهره رسانه ای و علاقه مند به مسایل تعلیم و تربیت فرصت مغتنمی برای انجام فعالیت های ابداعی و ابتکاری در حوزه تعلیم و تربیت خصوصا سوادآموزی است.   

وی ضمن  ابراز خرسندی از تعامل و جو همکاری بوجود آمده در استان کهگیلویه و بویراحمد  برای پیگیری امور مربوط به سوادآموزی بیان کرد : گزارش  ارائه شده توسط آقای خواهش نیک در خصوص عملکرد معاونت سواد آموزی استان کهگیلویه و بویراحمد حاکی از بوجود آمدن همت و عزم عمومی برای مقابله با بی سوادی دراستان است .

خواهش نیک معاون سوادآموزی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز که در ابتدای جلسه به ارائه گزارش عملکرد استان خود در زمینه سوادآموزی پرداخت؛ با اشاره به وضعیت سواد استان  در گروه های سنی 6ساله و بالاتر و 49-10 ساله بیان کرد:  درصد باسوادی استان در گروه سنی 6 ساله و بالاتر در سال 1390  ، هشتاد و دو درصد اعلام شده است این نرخ در سال 95 به 84.4 ارتقا یافته است که نشان دهنده رشد   2.4 درصد رشد سواد در این گروه سنی می باشد. وی افزود : این نرخ نسبت به سال 1355 و قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی  53.3 رشد  داشته است.

خواهش نیک ضمن  اشاره  به نرخ با سوادی گروه سنی 49-10 سال شهرستان های استان بیان کرد: باسوادترین شهر استان، گچساران با نرخ باسوادی  96.6 و پایین‌ترین درصد باسوادی متعلق به شهرستان  دهدشت با 88.2 در صد است. همچنین اختلاف جنسیتی در نرخ سواد گروه سنی 49-10 در استان 6.7 درصد می‌باشد.

وی به دستاورد های سوادآموزی استان کهگیلویه و بویراحمد  پرداخت و اعلام نمود: در دو سال اخیر، 16 مرکز یادگیری محلی در استان راه اندازی شده است و نخستین مرکز یادگیری سیار کشور نیز متعلق به استان کهگیلویه و بویراحمد  می باشد.

معاون سواد آموزی استان کهگیلویه و بویراحمد  محور بعدی گزارش خود را به راهبردهای مقابله با بی سوادی در استان اختصاص داد و بیان کرد :استراتژهایی نظیر گفتمان سازی سواد آموزی، انسداد مبادی بی‌سوادی، تکمیل بانک اطلاعات اسمی مخاطبان و پرداخت به موقع پاداش سوادآموزان از مهترین راهبردهای استان در حوزه سوادآموزی است.

کوثری در انتهای این شورا به جمع بندی مباحث مطروحه در نشست پرداخت و محورهای زیر را مورد تاکید قرار داد: ارائه پاسخ مکتوب و انتظارات مطرح شده از سوی استان در اسرع وقت در دستور کار مدیران قرار گرفته و گزارش ارائه شده از سوی استان  کهگیلویه و بویراحمد   همانند گزارش های ارائه شده در شورای مدیران سازمان  به منظور  اشراف و آگاهی بیشتر سایر معاونین سواد آموزی استان ها در اختیار آنان قرار داده شود.

به اشتراک بگذارید :