20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ ۰۹:۱۴:۴۳
کد مطلب:  725005
مدیر آموزش‌وپرورش قرچک:
رشد و توسعه فرهنگ، بهترین کار در حوزه پدافند غیرعامل است

مدیر آموزش‌وپرورش قرچک گفت: رشد و توسعه فرهنگ، بهترین کار در حوزه پدافند غیرعامل است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومیاداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از قرچک، مهدی نیکبخت در همایش پدافند غیرعامل که در هنرستان حرفه‌ای موثق پور قرچک برگزار شد، اظهار داشت: پدافند غیرعامل از روزی که انسان به دنیا آمده است وجود داشته است، اما ما کمتر به این واژه فکر کرده‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه  دو سال پیش یک دانش‌آموز قرچکی در حوزه‌ی پدافند غیرعامل مقاله‌ای نوشت که در سطح کشور برگزیده شد، تاکید کرد:  علت برگزیده شدن آن این بود که این دانش‌آموز به تمام اقدامات پیشگیرانه‌ای که مدیر و معاونین و همکاران می‌توانند در حوزه‌ی جلوگیری از انواع تهدیدات و آسیب‌ها انجام دهند مثال‌هایی را تبیین و تشریح کرده بودکه بسیار قابل توجه بود و نشان از کار پدافندی در مدارس است.

 

مدیر آموزش‌وپرورش قرچک ادامه داد: هفته‌ی پدافند غیرعامل یک بهانه است که ما در این حوزه بیشتر کار کنیم و در سطح شهرستان تأمین دهیم که مسؤولین و متولیان حوزه پدافند غیرعامل باید تمام‌کارهای پیشگیرانه را انجام دهند.

 

رشد و توسعه فرهنگ، بهترین کار در حوزه پدافند غیرعامل است

 

نیکبخت تاکید کرد: در آموزش‌وپرورش بهترین کار پیشگیرانه که در برابر انواع و اقسام توطئه‌ها و شیطنت‌های دشمنان می‌توانیم انجام دهیم همین درس خواندن و جدی گرفتن بحث‌های مطالعاتی است.

 

نیکبخت تصریح کرد: قاعدتاً دشمن تلاش ما در مطالعه و خواندن، آینده‌نگری، پیشرفت و توسعه را نمی‌خواهد بلکه کم‌کاری می‌خواهد؛ دشمن از دانش آموزان منحرف شدن ذهن و رفتار را می‌خواهد.

 

مدیر آموزش‌وپرورش قرچک خاطرنشان کرد: بهترین کاری که در حوزه پدافند غیرعامل در حوزه فرهنگ می‌توانیم انجام دهیم، این است که تلاش کنیم تا دانش آموزان ما هدفمند حرکت کنند تا زمینه‌های رشد و توسعه کشورمان را فراهم کنند.

به اشتراک بگذارید :