23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۰ ۰۸:۴۱:۳۴
کد مطلب:  724227
به مناسبت هفته پدافندغیرعامل:
مانور استانی اطفاء حریق و تخلیه در شرایط اضطرای با شرکت بیش از 200 دانش آموز خرم دره ای اجرا شد

به مناسبت هفته پدافندغیرعامل ،مانور استانی اطفاء حریق و تخلیه در شرایط اضطرای در آموزشگاه شاهد شهید مطهری شهرستان خرم دره برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از خرمدره، مانور اطفاء حریق و تخلیه در شرایط اضطرای با همکاری نیروهای آتش نشانی، جمعیت هلال احمر، سپاه شهرستان،  امداد و اورژانس شهری و به همت کارشناس حراست آموزش و پرورش شهرستان خرم دره در آموزشگاه شاهد شهید مطهری برگزار شد.

لعیا جعفری مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم دره بعد از اجرای این مانور و در جمع دانش آموزان و مدعوین  گفت: با توجه به اهمیت اجرای مانورهای اطفاء حریق و نیز پایش امدادرسانی و رفتار افراد در زمان وقوع حوادث، این مانور اجرا شد تا ضعف ها و نقاط قوت مدارس، سازمان های خدمات رسان و نیز مشکلات موجود امداد رسانی در شرایط مشابه شناسایی و اقدامات لازم انجام گیرد.

وی در خصوص آمادگی دانش آموزان امدادرسان تاکید کرد: با عنایت به لزوم و اهمیت آموزش دانش آموزان، پیش از برگزاری مانور،هماهنگی و برنامه ریزی دقیق جهت اجرای مانور بدون کوچکترین حادثه ای ، ضروری می باشد.

در ادامه سعداله محمدی کارشناس حراست اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز ضمن تحسین سرعت اجرای این مانور و هماهنگی کلیه دست اندرکاران و نظم جاری در امور، تقارن هفته پدافند غیر عامل با اربعین سالار و سرور شهیدان را به فال نیک گرفت و بیان کرد:پیاده روی اربعین بزرگترین مانور واقعی پدافند غیر عامل در جهان تشیع می باشد هر چند که رسانه های جهان در این خصوص مهر سکوت در پیش گرفتند، عظمت این پیاده روی قابل انکار نیست.

وی خاطرنشان شد که در صورت بروز بلایای طبیعی و یا حوادث ناشی از جنگ و ... کمک خداوند بزرگ برای تسهیل امور کمک رسانی و ... بسیار با اهمیت است منتهی آموزش های لازم و آمادگی افراد نیز در این زمینه ضروری می باشد.

شایان ذکر است این مانور پس از اعلام صدای آژیر خطر اول آغاز و دانش آموزان در کلاس و هر محلی که قرار داشتند پناه گیری لازم را انجام دادند و پس از اعلام آژیر خطر دوم ازکلاس ها خارج ، سپس به کمک مربیان و دانش آموزان مسئول از طریق مسیرهای مشخص شده، به حیاط مدرسه هدایت شدند و در مرحله بعد دانش آموزان همیار آتش نشان در حیاط آموزشگاه زنجیره انسانی تشکیل داده و دانش آموزان در داخل آن جمع شدند و مجروحان فرضی نیز برای مداوا به آمبولانس امداد منتقل شدند و همچنین عملیات اطفاء حریق در حیاط مدرسه به کمک دانش آموزان آموزش دیده انجام گرفت.

 

به اشتراک بگذارید :