24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۷ ۱۴:۴۱:۴۳
کد مطلب:  723125
وزیر آموزش‌وپرورش در هشتمین جلسه شورای راهبری سند تحول بنیادین خبر داد:
اعلام برنامه‌های اولویت‌دار سند تحول بنیادین برای اجرا در هفته آینده

وزیر آموزش‌وپرورش در هشتمین جلسه شورای راهبری سند تحول بنیادین گفت: پس از ماه‌ها تلاش بی‌وقفه از مجموع 340 برنامه مشخص‌شده سند تحول در برنامه ششم توسعه، اجرای برنامه‌های اولویت‌دار را نهایی کردیم و در هفته آینده این برنامه ها جهت اجرا ابلاغ می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش شهر تهران، صبح امروز سید محمد بطحایی در هشتمین جلسه شورای راهبری سند تحول بنیادین که در ساختمان شهید رجائی و با حضور معاونین برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه با تکمیل حلقه‌های برنامه‌ریزی در سند تحول و تدوین زیر نظام‌ها، ریل‌گذاری برای اجرای این سند تکمیل شد.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: پس از ماه‌ها تلاش بی‌وقفه از مجموع 340 برنامه مشخص‌شده سند تحول در برنامه ششم توسعه، اجرای برنامه‌های اولویت‌دار را نهایی کردیم و در هفته آینده این برنامه‌ها جهت اجرا ابلاغ می‌شود، بنابراین با توجه به این موضوع که در فصل بودجه‌ریزی قراردادیم، به دست آوردن این نتایج بسیار مهم و حائز اهمیت بود تا در بحث بودجه‌ریزی تصمیم لازمه را اتخاذ و اعتبار موردنیاز را مشخص و در بودجه 98 لحاظ کنیم.

وی افزود: شش زیر نظام سند تحول با اهداف دوره‌های مختلف تحصیلی تصویب‌شده و متعاقب آن برنامه‌های تفصیلی نیز تهیه و آماده اجراشده است.

بطحایی خاطرنشان کرد: برنامه‌های سند تحول در قالب هریک از زیر نظام‌ها به‌زودی برای سال ۹۸مشخص می‌شود.

وی ادامه داد: ادبیات سند تحول را باید دائماً با روش‌های مختلف ازجمله از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی ترویج کنیم و همه مدیران از ستاد تا مدرسه نسبت به سند نگاه اجرایی به آن داشته باشند.

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: استلزامات هر برنامه و تحقق هر زیر نظام را در هفته آینده مشخص و اعتبارات لازم را نیز در بودجه سال 98 پیش‌بینی می‌کنیم.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم سند را خوب هضم کنیم باید  آن را خوب فهم کنیم و برای خوب فهمیدن سند باید آن را در آموزش‌وپرورش نهادینه کنیم لذا حوزه‌های ستادی و غیر ستادی باید در مسیر سند تحول حرکت کنند و اگر چنین نشود تحولی انجام نمی‌شود.

عضو کابینه تدبیر وامید اظهار کرد: پس از مشخص کردن برنامه‌ها در هفته آینده تکلیف استان‌ها را در این خصوص مشخص خواهیم کرد.

وی افزود: در مسیر اجرای سند تحول نیازمند همراهی رسانه‌ها هستیم تا آن‌ها به فهم سند در جامعه کمک کند جامعه شاید حوصله شنیدن کلیات را نداشته باشد اما عطش این را دارد که نشانه‌های اجرای سند را ببیند.

بطحایی گفت: مردم باید بدانند اگر سند تحول اجرایی شود چه اتفاقی در مدیریت مدرسه و محتواهای درسی رخ می‌دهد لذا نباید با کلی‌گویی جامعه را از سند تحول دل‌زده نکنیم.

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: شاید یکی از دلایلی که سند تحول در دستور کار شورای انقلاب فرهنگی قرار گرفت این است که استقرار آن از عهده یک دستگاه خارج است و ضروری است که سایر دستگاه‌ها در این مسیر گام بردارند.

مهدی نوید ادهم دبیر شورای عالی آموزش‌وپرورش نیز اظهار کرد: اجرای سند تحول نیازمند اعتبارات است و نمایندگان مجلس در این خصوص باید مساعدت کنند

عبدالرسول عمادی سرپرست معاون متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت: سند تحول یک استراتژیک است و زیر نظام‌های شش‌گانه توانایی سند هستند که به‌خوبی تدوین‌شده‌اند، لذا اجرای سند اهداف تربیتی ساحت‌ها را محقق می‌کند و خوشبختانه سند از این منظر کاملاً آماده است.

به اشتراک بگذارید :