14 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۷ ۱۴:۰۱:۴۳
کد مطلب:  723024
باقرزاده رئیس سازمان نهضت وادآموزی:
ارتقای 76 پله ای و کسب رتبه 12 توسط سازمان نهضت سواد آموزی در تحقق دولت الکترونیک

علی باقرزاده معاون وزیر و رئیس این سازمان اعلام کرد: سازمان نهضت سوادآموزی در جشنواره شهید رجایی رتبه 12 را در زمینه تحقق دولت الکترونیک کسب نموده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی، علی باقرزاده معاون وزیر و رئیس این سازمان اعلام کرد: سازمان نهضت سوادآموزی در جشنواره شهید رجایی رتبه 12 را در زمینه تحقق دولت الکترونیک کسب نموده است.

وی افزود: این سازمان با ارتقا 76 پله‌ای نسبت به نتایج ارزیابی مرحله سوم این جشنواره در زمینه تحقق دولت الکترونیک توانسته است در بین 93 دستگاه ارزیابی شده، رتبه 12 را در زمینه تحقق دولت الکترونیک به خود اختصاص دهد.

گفتنی است: در راستای تاکید ریاست محترم جمهور در جشنواره شهید رجایی مبنی بر تسریع تحقق دولت الکترونیک این ارزیابی به منظور کاهش میزان  مراجعات حضوری مردم به دستگاههای اجرایی و سهولت دریافت خدمات از دستگاه‌ها صورت می‌گیرد. همچنین بر اساس مواد 67 و 68 قانون برنامه ششم توسعه ، دستگاههای اجرایی می‌بایست کلیه فرآیندها و خدمات به صورت الکترونیکی ارائه نموده  و اقدام به تکمیل بانک‌های اطلاعاتی تا پاپان سال سوم اجرای قانون برنامه الکترونیکی کنند  و کلیه دستگاه‌های اجرایی طوری برنامه‌ریزی نمایند  که سالانه 12.5 درصد از مراجعات حضوری مردم به دستگاه‌های اجرایی کاهش یابد.

لازم به ذکر است جشنواره شهید رجایی از سوی نهاد ریاست جمهوری با هدف بررسی عملکرد دستگاههای دولتی در اجرای تکالیف سازمانی برگزار می‌گردد.

به اشتراک بگذارید :