22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵ ۱۳:۴۹:۱۳
کد مطلب:  ukRHRKSg
مدیر کل آموزش و پرورش فارس به مناسبت هفته امور تربیتی تاکید کرد :
کار امور تربیتی زمینه سازی رشد همه جانبه ابعاد فطری دانش آموزان است

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: کار امور تربیتی ایجاد زمینه مساعد در مدارس برای رشد ابعاد فطری دانش آموزان است که کار ساده ای نیست و نیاز به همکاری همه دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حمید رضا آذری  در جمع کارکنان  اداره کل آموزش و پرورش فارس و به مناسبت  هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی  گفت:  همه بحث امور تربیتی در این جمله امام  خمینی (ره) است که  فرمود " اگر تهذیب نشد ،علم توحید هم به درد نمی خورد ".

وی گفت: اگر اخلاق و ارزشهای والای انسانی  در کسی نباشد،  موفقیت وی  در هر  زمینه ای بی نتیجه است و این نقش امور تربیتی است که  زمینه  رشد اخلاق و ارزشهای والای انسانی را در دانش آموزان فراهم نماید، نقشی  که نهاد امور تربیتی در اوایل انقلاب پذیرفته و تا کنون نیز خوب انجام داده است.

آذری با تاکید بر لزوم توجه بیشتر  به  شرح وظایف و منابع انسانی نهاد  امور تربیتی گفت: کارپرورشی شکوفا کردن استعدادهای درونی یک  انسان است .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت:  آنگونه که شهید مطهری  در کتاب فطرت خود می نویسد، هر  انسانی با  چهار حس فطری میل به نیکی  ، زیبایی ، حقیقت جویی و پرستش متولد می شود  ،  که اخلاق، هنر ، علم و دین نتیجه هر کدام از این فطرت ها می باشد.

آذری با تاکید بر لزوم  پرورش این امیال در جامعه افزود : در مدارس باید به همه ابعاد فطری دانش آموزان توجه شود چرا که دانش آموزان به  زیبایی ، موسیقی و هنر نیاز داشته و به  نیکی و کمک به دیگران علاقمند است و ما باید آنرا تقویت کنیم.

وی افزود : باید به فطرت خداجویی  دانش آموزان توجه کنیم و موانع موجود در مسیر این فطرت را رفع کنیم  تا آنها به شناخت واقعی دست یابند و کار امور تربیتی  ایجاد زمینه مساعد در مدارس  برای رشد ابعاد فطری دانش آموزان است که کار ساده ای نیست و نیاز به همکاری همه  دست اندرکاران تعلیم و تربیت دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: اساسی ترین نیاز ما در مدارس و کلاس درس، آماده کردن دانش آموزان  برای زندگی اجتماعی است تا سختی ها را قبول کنند ، چرا که سختی ها صیقل دهنده روح انسان است .

آذری با تاکید بر اینکه "اساس وزارت آموزش و پرورش باید بر اساس تربیت درست، علمی و منطقی دانش آموزان باشد" افزود :تربیت اساسی ترین کاری است که انبیاء برای آن آمدند ، چنانچه در تعالیم دینی ما اعتقاد بر این است که احیای یک انسان احیای کل جامعه است و سقوط انسان سقوط کل جامعه است.

به اشتراک بگذارید :