25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  721137
وزیر آموزش و پرورش در پایان گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان های کشور؛
مدیران علاوه بر توجه به مسائل آموزش و پرورش باید به مسائل جامعه نیز توجه کنند

وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان های کشور اظهار کرد: مدیران علاوه بر توجه به مسائل آموزش و پرورش باید به مسائل جامعه نیز توجه کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  عصر امروز سیدمحمد بطحایی در پایان گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان های کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران اظهار کرد: سند تحول تنها برنامه آموزش و پرورش است که با تصویب زیر نظام ها به اجرای آن نزدیک شده ایم.

 

وی افزود: مدیران آموزش و پرورش  نباید تنها در آموزش وپرورش کار کنند بلکه باید مسائل جامعه نیز توجه داشته باشند.

 

  وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با اشاره به تهدیدات امریکا و آغاز تحریم ها در ۱۳آبان، برگزاری مراسم ۱۳آبان امسال بسیار مهم تر از سال های قبل است و باید خیلی پررنگ تر از قبل برگزارشود، برای شهر تهران هم باید کمیته ای برای هرچه باشکوهتر برگزارشدن این مراسم تشکیل شود تا از این طریق پیام مهمی به آمریکا بدهیم.

 

بطحایی خاطرنشان کرد: باید تمام موانع مدرسه محوری را کنار بزنید؛ هرچند به ضرر خود مدیران باشد و برنامه هایی در این خصوص اجرا خواهیم کرد.

 

وی از تهیه پیش نویسی برای تبدیل مدارس به سازمانی ثابت با هدف جلوگیری از ورد معلم مازاد به مدارس خبر داد و افزود: مدیران کل برای اجرای  نهضت ملی حفظ قرآن  در سال تحصیلی جاری تلاش کنند.

 

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مدیران مدارس باید کاملا با وظایف خود آشنا باشند و مدیران مناطق باید مدیران مدارس را در خصوص  مسائل امنیتی و نکات مدیریتی مدارس آشنا کنند و در خصوص مصادیق خطرآفرین  در فضای مدارس مدام باید یادآوری و تذکر داده شود؛ ضروری است  مدارسی که بخاری نفت سوز و وسایل گرمایشی دارند  نکات ایمنی را به دقت رعایت کنند.

 

بطحایی با اشاره به تعامل و ارتباط بیشتر مدیران کل استان  ها با مدیران مدارس و مناطق، گفت:  حتما با این رویکرد خطرات کاهش پیدا خواهند کرد و مدیران حرفه ای تر عمل خواهند کرد.

 

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: دستورالعملی از حوزه معاونت پرورشی در خصوص نماز ابلاغ شده است که جدیت و پیگیری شما در اجرا و برگزاری مطلوب این دستورالعمل را می طلبد.

 

بطحایی در ادامه  تاکید کرد: آموزش و پرورش دستاوردهای خوب زیادی دارد، اخبار خوب را مخابره و  منعکس کنید  تا اخبار منفی و مایوس کننده  به جامعه تزریق نشود .

 

وزیر آموزش و پرورش  با بیان اینکه  در تحلیل سازمانی یک مدیر خوب باید سیگنال خطر را دریافت کند،  تصریح کرد: در ستاد کار گروهی تشکیل شده است که با پیش بینی   اتفاقات، مدیریت  بحران  داشته باشیم  و سیگنال هایی که ممکن است خطر را به بحران برساند شناسایی کنیم و برای آنها  اقدام کنیم و در استان ها باید این کارگروه شکل بگیرد.

 

وی با اشاره به اینکه از چند صدایی اجتناب کنیم و یکصدا باشیم ،گفت: با اعضای تشکل های معلمان از هر جناح و دسته ای  نشست های هم اندیشی داشته باشید تا از  مطالبات و پیشنهادات و انتقادات آنان مطلع شوید.

 

وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت  آموزش حقوق شهروندی  تاکید کرد و گفت : آموزش هایی در این زمینه در حال تهیه و تدوین است که ابلاغ خواهد شد و نیاز به حمایت مدیران کل استان ها برای اجرای مطلوب و موثر دارد.

به اشتراک بگذارید :