27 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۱۷:۱۵:۰۰
کد مطلب:  719306
مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین ؛
با تدوین برنامه های استانی اجرای سند تحول شتاب بیشتری می گیرد

مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین گفت : با تدوین برنامه های استانی اجرای سند تحول شتاب بیشتری می گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رضا مددی با بیان اینکه اجرای سند تحول با تدوین برنامه های استان ها شتاب بیشتری می گیرد، اظهار کرد: اجرای سند تحول  اصلی ترین برنامه وزارت آموزش و پرورش  است و تمامی سیاستگذاری ها،تصمیم ها و برنامه ها باید در این راستاپیگیری شود و برنامه  اجرایی سند تحول  در طول برنامه ششم توسعه  با صدور بخشنامه ای به صورت عملیاتی آغاز شده است.

وی افزود: برنامه اجرایی سند تحول بنیادین بر اساس برنامه های زیر نظام ها تهیه و تصویب شده است و در حال اجرا می باشد و بر این اساس حدود ۳۵۰ برنامه برای تحقق ۱۳۱ راهکار سند تحول تنظیم و ابلاغ شده است و در این برنامه ها ، وظایف هر کدام از واحدها و کارشناسی ها مشخص شده است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در سند تحول ، با اشاره به اینکه در ادارات کل آموزش و پرورش  استان ها تدوین برنامه های استانی براساس برنامه ابلاغی شروع شده است، خاطرنشان کرد: برای مدیریت تحول در سطح استان ها لازم است که مدیران کل  سازوکار مورد نیاز را از قبل پیش بینی و آماده کنند چرا که برنامه های سال ۹۸ به بعد بر اساس برنامه های سند تحول بنیادین  تدوین و به اجرا در می آید.

مددی تصریح کرد: برای بودجه و اعتبارات سال ۹۸، اجرای برنامه سند تحول بنیادین در نظر گرفته خواهد شد   و در این راستا  اجرای سند تحول  در  مدارس با بهره گیری از ظرفیت برنامه های تعالی و تدبیر صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه همه استان ها باید کارگر وه های  شش گانه زیر نظام های سند تحول راتشکیل دهند ، اضافه کرد:  یک نفر از معاونین استانی   به عنوان مسئول  زیر نظام انتخاب وزمینه کار جمعی را فراهم کنند و برنامه های استانی باید مطابق سیاست های ابلاغی  تنظیم گردد و همچنین به دنبال آن در مناطق برنامه ها پیگیری شود.

به اشتراک بگذارید :