16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ ۱۴:۰۹:۱۷
کد مطلب:  717382
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان در مراسم توزیع تجهیزات هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش:
ایجاد فرصت های شغلی جدید در جامعه از طریق توجه به مهارت آموزی در دانش آموزان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان گفت: توجه به آموزش های فنی و حرفه ای ، کاردانش و مهارتی از ضرورت های جامعه امروز است و کسب این مهارت ها سبب خوداشتغالی و ایجاد فرصت های جدیدشغلی می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، جمشید کمایی صبح امروز یکشنبه ٢٩ مهرماه ٩٧ در مراسم توزیع تجهیزات مدارس فنی و حرفه ای و کار دانش خوزستان گفت: این کار در راستای رفع مشکلات کارگاهی این مدارس در سطح استان خوزستان انجام شده است.

 

 

کمایی تصریح کرد: توجه به آموزش های فنی و حرفه ای ، کاردانش و مهارتی از ضرورت های جامعه امروز  است و کسب این مهارت ها سبب خوداشتغالی و ایجاد فرصت های جدیدشغلی برای گذران زندگی  می شود.

 

 

وی  با بیان اینکه رفع معضل بیکاری با استفاده از الگوهای دینی و  مذهبی در آموزش های فنی و حرفه ای و کار دانش پیش بینی شده است، گفت: هنر آموزان فنی حرفه ای و کاردانش درچهار زمینه فنی و حرفه ای، کشاورزی، هنر و بازرگانی تربیت می شوند و دراین مدارس تجهیزات کارگاهی از نقشی حیاتی برخوردارند.

 

کمایی با اشاره به اینکه با سه ساله شدن هنرستان ها به روز شدن تجهیزات قدیمی بسیار ضروری است ، گفت: امروز توزیع تجهیزات کارگاهی هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش به ارزش ٢٥ میلیارد ریال آغاز می شود که امیدواریم  این تجهیزات به شکل مطلوبی در هنرستان ها مورد استفاده قرار بگیرند.

 

 

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از 56 هزار و 100 هنرجو در حوزه فنی و حرفه ای و کاردانش در حال مهارت آموزی هستند که در آینده می توانند نقش موثری درگسترش مهارت آموزی در سطح جامعه داشته باشند.

 

به اشتراک بگذارید :