14 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ ۱۰:۵۳:۱۵
کد مطلب:  717053
علی باقرزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی
کیفیت بخشی مشارکت‌های بین بخشی و مراکز یادگیری محلی از رویکرد های اصلی سازمان است.

علی باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در جمع بندی محور های گردهمایی معاونین سواد آموزی: کیفیت بخشی مشارکت‌های بین بخشی و مراکز یادگیری محلی از رویکرد های اصلی سازمان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی،علی باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در مراسم اختتامیه دوره ی  آموزشی "فرآیند آموزش و توسعه منابع انسانی " که با حضور بیش از 100 نفر از معاونین و روسای ادارات سواد آموزی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ومعاونین ،مدیران کل و مشاوران حوزه ستادی این سازمان در مرکز آموزشی شهید سعیدی مشهد برگزارشد ، محور های زیر را به عنوان جمع بندی و نتایج گردهمایی مورد تاکید قرار داد

 1.  کیفیت بخشی مشارکت‌های بین بخشی و مراکز یادگیری محلی از رویکرد های اصلی سازمان است.
 2. از پروژه‌های آموزشی مجازی استانها، توسط سازمان حمایت ‌شود.
 3. با توجه به اینکه توزیع گروه‌های هدف در کشور نرمال نیست لذا ضروری است مناطق پرمخاطب در استانها و شهرستانها  از طریق اجرای طرح‌‌های خاص و ضربتی  مورد توجه و حمایت سازمان قرار گیرد
 4. حضور و ارائه گزارش معاونین سوادآموزی ادارات کل آموزش و پرورش استانها در جلسات شورای مدیران و مشاوران سازمان ادامه پیدا خواهد کرد.
 5. مدرسین مجرب برای دوره‌های آموزشی ضمن خدمت آموزش دهندگان تربیت شود
 6. در باره نواحی و شهرستانهای کم فعالیت و آموزش دهندگان بدون قبولی ، در شورای مرکزی سازمان تصمیم گیری شود.
 7. پرونده ی  آموزش دهندگانی که در کلاس های سواد آموزشان هیچ سوا آموز قبول نشده باشد به پرونده‌ های راکد  منتقل خواهد شد.
 8. ساماندهی آموزش دهندگان از طریق تشکیل  پرونده الکترونیکی و فیزیکی از اولویت سازمانی است و همچنین آموزش دهندگانی که سه سال قطع همکاری کرده و یا بالای 60 سال سن دارند و یا مدرک دانشگاهی ندارند در سامانه غیر فعال خواهد شد.
 9. رویکرد سازمان برای پایدار ماندن مسئولین سوادآموزی مجتمع آموزشی در سامانه است.
 10. شهرستانهایی که در سال 96،  نرخ قبولی آن ها 100% است ، مجدد مورد بررسی و بازنگری قرار می گیرد  و فعلا برای اینگونه از مناطق تخصیصی داده نخواهدشد.
 11. درجمع‌آوری داده‌های طرح‌های درحال اجراء دقت لازم برای تولید اطلاعات  واقعی صورت پذیرد.به مکاتبات استانی و ستادی صحیح به موقع و مناسب بازخورد داده شود.
به اشتراک بگذارید :